mind
Нацбанк планує дозволити аутсорсинг ідентифікації та верифікації фізичних осіб при відкритті рахунків

Нацбанк планує дозволити аутсорсинг ідентифікації та верифікації фізичних осіб при відкритті рахунків

Відповідна можливість міститься в проекті постанови «Про затвердження змін до інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах»

Нацбанк планує дозволити аутсорсинг ідентифікації та верифікації фізичних осіб при відкритті рахунків
Фото НБУ

Національний банк пропонує надати право третім особам здійснювати ідентифікацію та верифікацію фізичних осіб під час відкриття рахунків у банку, повідомляє НБУ.

Відповідні норми містить проект постанови Правління Національного банку України «Про затвердження Змін до Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах», який пропонується для громадського обговорення.

Документ розроблено з урахуванням вимог законодавства у сфері протидії відмивання доходів з метою удосконалення системи ідентифікації та верифікації фізичних осіб.

У разі прийняття Закону, банки зможуть під час відкриття рахунку використовувати інформацію щодо ідентифікаційних даних клієнтів, отриману за допомогою Єдиної національної системи електронної дистанційної ідентифікації фізичних і юридичних осіб BankID.

Окрім того, буде закріплена можливість доручати юридичним особам-резидентам, фізичним особам-підприємцям – резидентам та фізичним особам-резидентам (агентам) на договірній основі здійснювати ідентифікацію та верифікацію клієнтів банку.

Також проектом урегульовано питання із надання права банкам зараховувати на поточні рахунки кошти від погашення успадкованих ощадних (депозитних) сертифікатів та процентів за ними та скасовано норму щодо подання фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність під час відкриття поточного рахунку в банку копії документа, що підтверджує взяття фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, на облік в органі Пенсійного фонду України.

Нагадаємо, Національний банк України повідомило про спрощення проведення банками та іншими фінансовими установами операцій з обміну валют.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті