Кабмін затвердив вдосконалену програму доступного житла

Кабмін затвердив вдосконалену програму доступного житла

Програма мінімізує корупційні ризики під час забезпечення громадян доступним житлом

Кабмін затвердив вдосконалену програму доступного житла
Фото FlickrNick Savchenko

Кабінет міністрів прийняв вдосконалену програму забезпечення доступного житла для українських громадян.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

«Якісні зміни №384-385! Адже документ був розроблений Мінрегіоном з метою по-перше, мінімізувати корупційні ризики при реалізації програми забезпечення громадян доступним житлом і по-друге, зробити таке житло дійсно доступним для цих людей. Питання є вкрай важливим для людей, які потребують державної допомоги у придбанні житла, і більшість з тих, хто потребує такої допомоги, – це учасники АТО і ВПО, тому підтримка цієї постанови була дуже потрібною»,- написав він.

Важливо! Кабмін прийняв вдосконалену програму забезпечення доступного житла для українських громадян. Якісні зміни...

Опубликовано Львом Парцхаладзе Cреда, 10 октября 2018 г.

Так, програма передбачає самостійний вибір громадянами житла за критеріями, визначеними постановою, можливість для її учасників придбати вже готове житло від забудовника, розгляд комісією Мінрегіону відповідності відібраних учасників програми вимогам законодавства, зменшення верхньої межі рівня доходу для учасників програми, що дасть можливість надавати державну підтримку особам, які її дійсно потребують (було 5 середньомісячних зарплат на члена сім’ї, пропонується зменшити до 3).

Крім того, програмою затверджено неупереджений розподіл коштів між регіонами пропорційно кількості населення в регіоні, недопущення зловживань з боку учасників програми (наприклад, можливого продажу придбаного за програмою житла одразу після придбання) – кожен учасник має підтверджувати факт проживання в цьому житлі протягом 3-х років після придбання, відкрите інформування, через сайт Держмолодьжитла, про учасників програми та тих хто отримує державну підтримку.

Держпідтримка за програмою «Доступне житло» полягає в оплаті за рахунок бюджетних коштів частини вартості житла: 50% – учасникам АТО та внутрішньо переміщеним особам, 30% – громадянам, які потребують поліпшення житлових умов.

Як писав Mind, середня вартість 1 кв. м у новобудовах Києва зросла на 5% протягом місяця, а протягом останніх 12 місяців – на 8%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті