Гендиректор Youtube закликає авторів контенту бойкотувати нове законодавство ЄС про авторське право
Сьюзан Войчіцкі вважає, що зокрема стаття 13 перекриє доступ невеликих авторів контенту до платформ Youtube, Facebook, Twitter та Google

Генеральний директор Youtube Сьюзан Войчіцкі попереджає виробників відеоконтенту про загрозу суперечливого законодавства про авторське право в ЄС і закликає їх «негайно вжити заходів» та протестувати проти нових правил публікації відео та дописів у соціальних мережах. Про це повідомляє CNBC.
«Це законодавство становить загрозу для вашого існування та вашої здатності ділитись своїм голосом із світом», – підкреслила вона.
Войчіцкі говорила про статтю 13 нової директиви ЄС про авторське право, яка була прийнята на початку вересня. Вона змушує технологічні платформи відповідати за контент, захищений авторським правом. По суті, це значить, що гігантські платформи, які покладаються на контент, створений користувачами, включно з Youtube, Facebook, Twitter та Google, є відповідальними за те, щоб користувачі не ділились матеріалами, захищеними авторськими правами. Наразі платформи не є фінансово відповідальними за порушення, хоча вони і змушені видаляти такий контент на вимогу.
Критики стверджують, що стаття 13 не дозволить користувачам ділитись навіть мемами в мережах
Прихильники законодавства вважають, що воно є необхідним для захисту справедливої оплати для творців контенту. Крім того, на їх думку, великі технічні платформи надто довго «обходили» відповідальність за порушення авторських прав.
Генеральний директор Youtube написала у своєму блозі, що прийняття відповідальності за весь контент на платформі зробить розміщення контенту від невеликих творців контенту надто ризикованим.
Очікується, що остаточна версія нового законодавства ЄС буде публікована наступного року.
«… стаття 13 несе загрозу для тисяч робочих місць, європейських авторів контенту, підприємств і усіх інших. Ця пропозиція може змусити платформи, такі як Youtube, дозволяти лише контент від невеликої кількості великих компаній. Було б надто ризиковано для платформ розміщувати контент від більш дрібних авторів контенту, тому що тепер платформи нестимуть відповідальність за цей контент», – написала вона та додала, що оскільки процес може бути завершено до кінця року, важливо говорити про це зараз.
Нагадаємо: у вересні Європейський парламент проголосував за вкрай суперечливі реформи під назвою «Директива про авторські права», що може мати серйозні наслідки для майбутньої роботи інтернету. Зокрема, стаття 11 нової директиви вимагає, щоб сайти, такі як Facebook, Apple News та Google News, платили видавцям новин за те, що вони діляться їхнім контентом. Стаття 13 Директиви про авторські права говорить, що платформи, такі як Facebook, Twitter, YouTube та Instagram, мають нести юридичну відповідальність за контент, який завантажують їхні користувачі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].