Мінфін пропонує варіант оподаткування криптовалюти

Мінфін пропонує варіант оподаткування криптовалюти

Для цього, звичайно ж, слід визначитися з її правовим статусом

Мінфін пропонує варіант оподаткування криптовалюти
фото Shutterstock

Міністерство фінансів знає, як оподаткувати криптовалюту і наполягає на визначенні її правового статусу, розповів заступник міністра фінансів Сергій Верланов в інтерв'ю ЕП.

«Важко описати законом і криптовалютний світ. Однак в частині оподаткування проблема точно перебільшена. Все значно простіше, ніж може здатися на перший погляд», – повідомляє він.

Прикладом Верланов наводить Швейцарію, де криптовалюта визнана рухомим майном, яке можна продати на біржі і отримати гроші. Відтак, там існують офіційні агенти продажу криптовалют, адже з критовалютою можливий не лише операції з майнінгу, але й купівлі-продажу. Тому таку ж історію вважає за потрібне створити заступник міністра в Україні. Адже при здійсненні операції на біржі, закон зобов'язує задекларувати дохід і вказати його джерело. 

«Швейцарія адаптувала свої податкові правила до операцій з криптовалютами. У них закон такий: якщо все твоє рухоме майно – автомобілі, яхти – коштує менше 1 млн франків, то ти не платиш податок на багатство, якщо більше – платиш. Так само з криптовалютою – якщо ти володієш нею більше, ніж на 1 млн франків, то потрібно сплатити 0,3% в рік», – пояснює Верланов.

Водночас заступник міністра висловив свою думку щодо ставки податку на криптовалюту.

«ПДФО. Ставка у 19,5% – це багато чи мало для таких операцій? Це питання риторичне. Поки у криптовалют немає правового статусу – це звичайний предмет обігу. За Цивільним кодексом України – це річ нематеріального світу. Моє улюблене порівняння – це як танк у World of Tanks. Ми купили танк за 100 грн, розкачали його і продали за 2 тис. грн. Це аналогічна історія», – порівняв Верланов.

Раніше повідомлялося, що у Верховній Раді з'явиться колективний законопроект групи народних депутатів, який передбачає введення податку в розмірі 5% на виведення криптоактивів з біржі у фіат (у реальні гроші),

Читайте також в матеріалі Mind більше про інвестування у криптоактиви «CEO Token0x: «Якщо бажаєте інвестувати в криптопроекти, доведеться стати математиком».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло