Донецький суд постановив УЗ виплатити 933 млн грн російському банку

Донецький суд постановив УЗ виплатити 933 млн грн російському банку

УЗ має виплатити кошти «ВТБ Банку» за «Донецьку залізницю»

Донецький суд постановив УЗ виплатити 933 млн грн російському банку
Фото Facebook "Укрзалізниця"

Господарський суд Донецької області частково задовольнив позов «ВТБ Банку», ухваливши стягнути 933 млн грн заборгованості за кількома кредитними договорами від 2013 року з регіональної філії «Укрзалізниці» – «Донецької залізниці», повідомив УНІАН.

Суд ухвалив рішення 4 жовтня, незважаючи на закон про мораторій на стягнення коштів за борги «Донецької залізниці», майно якої  розташоване в зоні операції Об'єднаних сил.

Згідно з матеріалами суду, банк вимагав стягнути з УЗ 1,18 млрд грн у зв'язку з неналежним виконанням кредитних договорів від 30 жовтня 2013 року, між публічним акціонерним товариством «ВТБ Банк» та ДП «Донецька залізниця».

Верховна Рада у 2017 році прийняла закон про введення мораторію на примусове стягнення коштів з рахунків публічної акціонерної компанії «Укрзалізниця» за борги її регіональної філії «Донецька залізниця», майно якої розташоване в зоні проведення антитерористичної операції (тепер – в зоні операції Об'єднаних сил).

За словами голови парламентського комітету з питань транспорту Ярослава Дубневича, майно Донецької магістралі не включене до статутного капіталу «Укрзалізниці», при цьому люди, які представляють російські банки, користуючись юридичною колізією, хочуть стягнути з «Укрзалізниці» близько 4 млрд грн. У минулому році Господарський суд Києва залишив без розгляду позов дочірнього банку «Ощадбанку Росії» в Україні – «Ощадбанку» – про стягнення з публічної акціонерної компанії «Укрзалізниця» $54,95 млн за кредитним договором у зв'язку з тим, що позов не містить належних доказів надіслання «Укрзалізниці» копії даної позовної заяви та пов'язаних з ним документів.

Нагадаємо: Кондитери звинувачують УЗ в «неадекватній та непередбачуваній» тарифній політиці

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло