200 000 робочих місць: у Туреччині відкрили найбільший у світі аеропорт
Шість злітно-посадквих смуг, стоянка на 500 літаків, 200 млн пасажирів щороку

Найбільший аеропорт світу, що відкрився сьогодні в турецькому мегаполісі, отримав назву – Аеропорт Стамбула. Про це заявив президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган на церемонії відкриття першого етапу третього аеропорту Стамбула, передає агентство Анадолу, на яке посилається trt.net.
Загальна площа території аеропорту складе 76,5 млн кв. метрів. Перший етап буде обслуговувати до 90 млн осіб на рік, зазначив президент.
«З реалізацією всіх етапів проекту цей показник підвищитися до 150 млн, а при необхідності буде доведений до 200 млн пасажирів», – сказав Ердоган.
Всі етапи Аеропорту Стамбула будуть задіяні до 2028 року. У найближчі десять років аеропорт продовжить розширюватися, констатував глава держави.
За його словами, обсяг інвестицій, спрямованих на будівництво аеропорту Стамбула, досяг 10,247 млрд євро. Доходи держави від діяльності нового аеропорту досягнуть 32,4 млрд євро.
Тендер на будівництво найбільшого в світі аеропорту виграв консорціум компаній Limak-Kolin-Cengiz-MaPa-Kalyon з пропозицією на суму 26,14 млрд євро.
На реалізацію першого етапу будівництва аеропорту було виділено 6 млрд євро.
Інші етапи аеропорту будуть введені в дію до 2023 року, що залежить від зростання пасажиропотоку.
Будівництво першого етапу аеропорту завершилося за 42 місяці. На першому етапі будуть введені в експлуатацію дві злітно-посадочні смуги, термінал площею 1,4 млн кв. метрів, диспетчерська вишка та допоміжні будівлі.
В аеропорту будуть працювати близько 200 тисяч фахівців.
Всього новий повітряний хаб матиме шість злітно-посадкових смуг, стоянку на 500 повітряних суден, відкриту і закриту паркування на 70 тисяч автомобілів. Після того, як будуть відкриті всі етапи аеропорт зможе щороку обслуговувати 200 мільйонів пасажирів і стане найбільшим в світі.
Ердоган повідомив, що після того, як будуть введені в дію всі етапи Аеропорту Стамбула, Міжнародний аеропорт Ататюрка закриється для комерційних рейсів, але збереже за собою статус повітряної гавані.
Після здачі в експлуатацію аеропорт зможе приймати літаки 250 авіакомпаній світу, які будуть літати по більш ніж 350 напрямками.
Консорціум компаній Limak-Kolin-Cengiz-MaPa-Kalyon протягом 25 років буде виплачувати орендну плату в розмірі 1,1 мільярда євро на рік (включаючи ПДВ). За 25 років ця сума складе 26 мільярдів євро.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].