Україна протягом 9 місяців експортувала аграрної продукції на $13 млн

Україна протягом 9 місяців експортувала аграрної продукції на $13 млн

Товари-лідери аграрного експорту - зернові культури з часткою 37%, олії – 24,1% та насіння олійних – 10,3%

Україна протягом 9 місяців експортувала аграрної продукції на $13 млн
Фото: Shutterstock

Зовнішньоторговельний обіг продукції агропромислового комплексу За результатами січня-вересня 2018 року досяг $16,8 млрд, а український експорт становить $12,9 млрд йдеться у повідомленні на сайті Мінагрополітики.

Як зазначається, про це розповіла заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева.

«Минулого року український аграрний експорт показав рекордні для останніх років результати, майже $18 млрд. За результатами 9 місяців 2018 року показники експорту продемонстрували незначне зменшення у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Проте обсяги цьогорічного врожаю дають нам всі підстави очікувати результати на не гіршому рівні за підсумками року», – підкреслила Трофімцева.

Вона зазначила, що в трійку товарів-лідерів аграрного експорту традиційно входять зернові культури з часткою 37%, олії – 24,1% та насіння олійних культур – 10,3%.

Також заступник Міністра додала, що порівняно з попереднім роком збільшились обсяги експорту таких українських товарів АПК як: насіння ріпаку – на 15,2%, м’яса та субпродуктів домашньої птиці – на 29,3%, яєць птиці – на 73,9%, олії зі свиріпи, ріпакової або гірчичної – на 83,9%, горіхів – на 79,4%, шоколаду та інших продуктів з вмістом какао – на 21,3%, олії соєвої – на 18,3%, маргарину – на 31,9%, кондитерських виробів з цукру – на 20%, масла вершкового та інших жирів, вироблених з молока – на 16,3%, хлібобулочних, кондитерських виробів – на 12%, вин виноградних натуральних – на 46,5%.

В географічній структурі експорту української аграрної та харчової продукції перше місце займають країни Азії, з часткою 43,5%, друге місце займають країни ЄС – 31,8% та Африканські країни – 13%.

Крім того, Трофімцева додала, що в ТОП-3 азійських країн-покупців наших аграрних та харчових товарів входять: Індія, Китай та Туреччина. А в ТОП-3 країн ЄС: Нідерланди, Польща та Італія. Серед країн Африки найбільше українських аграрних та харчових продуктів купують Єгипет, Туніс та Марокко.

Нагадаємо, український агроекспорт протягом першого півріччя 2018 року склав $8,6 млрд. Товарами-лідерами залишаються зернові – з часткою 36,8%, рослинні олії – 26,2% та насіння олійних культур – 7,5%.

Про те, що надає, а що відбирає держава у сільського господарства, читайте у матеріалі Mind «Годувальниця на дієті: скільки недоотримує український агросектор».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті