Відтепер митний контроль під час авіаперевезень здійснюватимуть виключно органи ДФС

Відтепер митний контроль під час авіаперевезень здійснюватимуть виключно органи ДФС

Для забезпечення інших видів контролю, зокрема, санітарного будуть залучатись відповідні державні органи

Відтепер митний контроль під час авіаперевезень здійснюватимуть виключно органи ДФС
Фото: dpsu.gov.ua

Відтепер митні формальності на повітряному транспорті підпорядковані виключно органам доходів і зборів Державної фіскальної служби (ДФС).

Відповідний новий Порядок виконання зазначених формальностей, затверджений наказом Міністерства фінансів України № 671 від 3 серпня 2018 року набрав чинності 4 листопада 2018 року.

«Після початку дії нового Порядку митний контроль повітряних суден і товарів здійснюватиметься виключно органом доходів і зборів у формах та обсязі, визначених за результатами застосування системи управління ризиками, в тому числі із використанням інформаційних технологій, і завершується митним оформленням відповідно до вимог законодавства», – пояснив у коментарі Mind юрист Inpraxi Law Олексій Усачук.

Крім того, у разі необхідності, органи доходів і зборів будуть взаємодіяти з державними органами, що здійснюють санітарно-епідеміологічний, ветеринарно-санітарний, фітосанітарний, екологічний, радіологічний контроль, контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин, координуватимуть їх роботу в зонах митного контролю у порядку, встановленому Митним кодексом України та іншими законами України.

Також новий Порядок вносить зміни до програмних модулів Автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор», що сприятиме ефективнішому транзиту, збільшенню товарообігу і пасажиропотоку через митний кордон України.

Як пояснив юрист, за результатами застосування системи управління ризиками, в тому числі із використанням інформаційних технологій та урахуванням попередньої інформації, посадова особа органу доходів і зборів приймає рішення щодо необхідності проведення огляду повітряного судна, про що повідомляє представника міжнародного аеропорту або перевізника.

«Додатково варто відмітити, що автоматизація багатьох процесів щодо оформлення і здійснення митного контролю знижує вплив людського фактору на прийняття рішень, що в свою чергу призведе до мінімізації корупційних ризиків у даних правовідносинах», – наголосив юрист.

Так, за його словами, повне та систематичне заповнення відповідних модулів системи «Інспектор» дасть змогу посадовим особам органам доходів і зборів завчасно оцінити можливі ризики та прийняти рішення щодо необхідності проведення огляду повітряних суден та/або огляд багажу осіб, що матиме позитивні наслідки безпосередньо як для осіб, які подорожують повітряним транспортом так і для компаній, які користуються авіа транспортом для переміщення вантажу.

Як пояснив Усачук, на сьогодні у пунктах пропуску для повітряного сполучення відсутня єдина інформаційна система результатів митного контролю повітряних суден, яка охоплює всі сфери нагляду, а для контролю та обліку переміщення повітряних суден локально ведуться журнали у паперовому (електронному) вигляді, які ще тимчасово будуть застосовуватися до повного впровадження інформаційних технологій при організації здійснення митного контролю та митного оформлення повітряних суден і товарів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло