mind
ФГВФО хоче стягнути 533 млн грн з Лагуна та інших посадовців Кредитпромбанку

ФГВФО хоче стягнути 533 млн грн з Лагуна та інших посадовців Кредитпромбанку

Кредитпромбанк компенсував лише чверть коштів вкладниками

ФГВФО хоче стягнути 533 млн грн з Лагуна та інших посадовців Кредитпромбанку
Фото Shutterstock

Госпсуд м. Києва розглядає справу за позовом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб до Миколи Лагуна, Олени Попової, Віталія Масюри, Алли Шульги та інших екс-посадовців Кредитпромбанку про стягнення 533 млн грн, повідомляє Finclub.

НБУ визнав Кредитпромбанк неплатоспроможним у березні 2015 року, а в червні того ж року відправив його на ліквідацію. Обсяг активів банку на березень 2015 становив 1,43 млрд грн (у т.ч. 851 млн грн – інвестиційна нерухомість та 142 млн грн – кредитний портфель юросіб). Обсяг коштів фізосіб – 19 млн грн, юросіб – 690 млн грн, банків – 452 млн грн. За даними ФГВФО, на жовтень поточного року вкладники Кредитпрмбанку отримали лише 24,1% запланованої компенсації  в межах гарантійної суми – 3,8 млн грн.

На момент банкрутства 100% власником акцій Кредитпромбанку був Микола Лагун. Він також був мажоритарним акціонером Дельта Банк.

У 2017 році головне слідче управління Нацполіції почало досудове розслідування в кримінальному провадженні за фактами ймовірного заволодіння у 2013 році головним акціонером Дельта Банку через офшорні компанії та інші банківські установи (зокрема ПАТ «Кредитпромбанк»)   коштами вкладників цих банків і подальшого відмивання $241,8 млн.

Згідно з матеріалами справи, 1 березня 2013 Лагун придбав 100% акцій Кредитпромбанку за номінальну вартість $1. Водночас Дельта Банк надав фінустанові кредит для підтримки ліквідності на сотні мільйонів гривень.
У тому ж році Kalouma Holdings Limited (Кіпр) надала для Дельта Банку 3 субординовані кредити на 241,8 млн дол загалом.

Ця ж кіпрська компанія фігурувала в кримінальній справі про виведення з Дельта Банку 4,1 млрд грн рефінансування НБУ. За даними НБУ, на 1 січня 2013 Kalouma Holdings Ltd був власником 47,78% акцій Кредитпромбанку. Її бенефіціарами були Cargill, ЄБРР та ще 26 структур.

Нагадаємо: Банкрутство «Дельта Банку» завдасть збитків державі на 24,5 млрд грн

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті