Банкрутство «Дельта Банку» завдасть збитків державі на 24,5 млрд грн

Банкрутство «Дельта Банку» завдасть збитків державі на 24,5 млрд грн

Сьогодні шкода, завдана державі банком Лагуна, вже становить 16,2 млрд грн

Банкрутство «Дельта Банку» завдасть збитків державі на 24,5 млрд грн
Фото Shutterstock

Банкрутство «Дельта Банку» Миколи Лагуна обійдеться державі не менше як в 24,5 млрд грн,  повідомляє Бізнес-Цензор.

На сьогодні ця сума склала вже 16,2 млрд грн, оскільки ці кошти були виплачені вкладникам банку в межах 200 тис. грн. Наразі, це найбільші витрати Фонду гарантування вкладів за банків-банкрутів. Водночас, у банку залишається величезна категорія вкладників-фізосіб «200 тис+», загальна сума внесків яких становить 8,8 млрд грн.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

Окрім того, Дельта все ще винна Нацбанку 7,6 млрд грн. На момент введення тимчасової адміністрації в 2015 році ця сума становила 9,3 млрд грн.

Загальна сума всіх кредиторських вимог до Дельта Банку – 53,77 млрд грн. Хоча на балансі «Дельти» числяться активи на 94,3 млрд грн,  у Фонді гарантування вкладів, стверджують, що їх ринкова вартість становить всього 27,4 млрд грн (30% від балансової). Тобто, навіть якщо Фонду вдасться виручити таку суму від їх продажу, то не всі кредитори отримають свої гроші.  Таким чином, збитки від банкрутства банку складуть 24,5 млрд грн.

Як зазначається, гроші були виведені з банка Миколи Лагуна кількома шляхами. Перш за все, шляхом забезпечення великих кредиторів (таких як Державна іпотечна установа (на 3,9 млрд грн), «Фокстрот» (2,7 млрд грн), Cargill (2,5 млрд грн), Ощадбанк (2 млрд грн), Авант Банк (500 млн грн) правом вимоги за кредитами інших компаній, аби отримати компенсацію за рахунок позичальників банку.

Інша схема полягала у виведенні грошей VIP-клієнтами, які були вкладниками сум більше 200 тис. Так, банк переуступив право вимоги боргу в позичальників таким клієнтам (які своїм вкладом погасили кредити).

Третій спосіб полягав у втраті застав. Так, наприклад, «УкрАВТО» кредитувався в банку під заставу автомобілів. Але оскільки договори застави не були нотаріально завірені, як цього вимагає законодавство, то автодилеру після банкрутства банку вдалося в судах визнати недійсним договір застави по кредиту на $32,4 млн. 25 липня минулого року Вищий госпсуд відмовився задовольнити позов ліквідатора банку. В результаті з-під застави Дельта Банку «виїхали» сотні автомобілів Mercedes-Benz, Chevrolet, Opel, ЗАЗ.

Нагадаємо: ФГВФО повідомив, що вкладники «Дельта Банку» отримають свої кошти через 13 банків-агентів ФГВФО.

Нагадаємо: в минулому році постаудит Дельта Банку виявив 42,1 млрд грн неврахованого збитку.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло