mind
У Харкові почали видавати «мобільні паспорти»

У Харкові почали видавати «мобільні паспорти»

В рамках проекту Vodafone Smart City Kharkiv розпочато підключення послуги Mobile ID

У Харкові почали видавати «мобільні паспорти»
Фото Shutterstock

Абоненти Vodafone Україна у Харкові можуть скористатися послугою Mobile ID або «мобільний паспорт», повідомляє прес-служба.

Технологія Mobile ID дозволяє за допомогою мобільного віддалено ідентифікувати особу при отриманні електронних послуг та використовувати електронний цифровий підпис, який є юридично значимим аналогом власноручного підпису.

Зазначається, що у Харкові за допомогою Mobile ID вже можна оформити 3 довідки: про склад сім'ї, про реєстрацію місця проживання та замовити технічний паспорт нерухомості в БТІ. Обсяг держпослуг планують розширити до отримання довідок, виписок, оформлення заявок, субсидій, пільг, декларацій, підписання петицій; системами інтернет-банкінгу, медичними сервісами, освітніми програмами.

Особисті дані захищаються використання SIM-карт нового покоління, які необхідні для користування Mobile ID послугами. Всі операції шифрування виконуються у захищеній області пам'яті карти, і до неї не має доступу навіть операційна система мобільного пристрою. Секретну інформацію неможливо видалити або скопіювати на інший носій. Крім того, дані користувача у повному обсязі не зберігаються ні в одному із сегментів системи. При втраті і блокуванні картки послуга Mobile ID автоматично блокується.

Зазначимо, що крім Vodafone, інші оператори також розвивають службу Mobile ID. Зокрема, «Київстар» запустив службу Mobile ID в експериментальній експлуатації для деяких корпоративних абонентів в грудні 2017 року. Як повідомили Mind у компанії, найближчим часом, ця послуга стане доступною для всіх абонентів «Київстар».

Нагадаємо: Відсьогодні громадяни зможуть підписувати документи за допомогою мобільного пристрою

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті