ДФС прогнозує протягом 2 місяців зростання податкових надходжень у бюджет на майже 2 млрд грн
Роботодавці почали масово реєструвати найманих працівників і такі реєстрації надалі зростатимуть

Завдяки вжитим заходам з детінізації праці у листопаді – грудні поточного року очікується збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів податків, зборів, платежів та єдиного внеску майже на 2 млрд грн, йдеться у повідомленні на сайті Державної фіскальної служби (ДФС).
Так, у ДФС прогнозують, що кількість офіційно зареєстрованих робітників зростатиме і надалі. Як зазначається, додаткові надходження до бюджетів складуть: з податку на доходи фізичних осіб – понад 800 млн грн, військового збору – близько 70 млн грн, єдиного внеску – понад 1,1 млрд грн.
За даними фіскального відомства, у жовтні 2018 року офіційно працевлаштовано 644 600 найманих осіб, що вдвічі більше, ніж у серпні цього року, тобто до прийняття урядом Розпорядження №649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення».
У свою чергу, у вересні цього року роботодавці офіційно оформили працю майже 490 000 найманих осіб.
«Роботодавці почали масово реєструвати найманих працівників (…) Така позитивна тенденція є результатом заходів щодо легалізації найманої праці та заробітної плати, які вживаються органами ДФС спільно з Держпраці, Пенсійним фондом України, іншими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування», – йдеться у повідомленні.
Найбільше найманих осіб працевлаштовано роботодавцями, що здійснюють діяльність у сфері роздрібної торгівлі, – 78 000 найманих працівників.
На другому місці – сфера громадського харчування, там офіційно зареєстровано працю 29 300 працівників. На третьому – 18 200 найманих працівників на будівництві.
У той же час штраф за одного неоформленого працівника становить 112 000 грн.
Як зазначається, переконувати роботодавців офіційно оформити працю своїх робітників працівникам фіскальної служби доводиться під час перевірок.
Нагадаємо: за даними ДФС, 8 з 26 млн працюючих українців отримують зарплату в конвертах. Так, перевірки суб'єктів господарювання на предмет виплат сірих зарплат показали, що 46% мають такі порушення.
Раніше ДФС звітувала, що за сім місяців 2018 року виявила 4200 нелегальних найманців і до державної реєстрації залучено 8800 громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність неофіційно.
Про те, наскільки законною є «оренда» робочої сили через аутсорсингові структури, читайте у матеріалі Mind «Справа на мільярд: як великі компанії заощаджують на податках та співробітниках».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].