На користь «Нафтогазу»: суд заборонив операторам «Північних потоків» 1 і 2 платити «Газпрому»

На користь «Нафтогазу»: суд заборонив операторам «Північних потоків» 1 і 2 платити «Газпрому»

Тепер всі виплати операторів направляються на швейцарських приставів

На користь «Нафтогазу»: суд заборонив операторам «Північних потоків» 1 і 2 платити «Газпрому»
фото Shutterstock

Суд в Швейцарії заборонив операторам першого і другого «Північних потоків» – компаніям Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG – здійснювати будь-які виплати російському газовому монополісту «Газпрому», повідомляє Радіо Свобода.

Таке рішення було прийнято як забезпечувальний захід за позовом українського «Нафтогазу». Українська компанія добивається від Росії виплати понад $2,5 млрд за недопоставку газу за транзитним договором.

За рішенням суду, про яке повідомили в «Газпромі», всі виплати Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG російської компанії «направляються на швейцарських приставів».

У вересні швейцарський суд виніс рішення продовжити стягнення з «Газпрому» понад $2,6 млрд на користь української компанії відповідно до лютневої постанови Стокгольмського арбітражу.

В «Газпромі» пообіцяли оскаржити це рішення.

Російська корпорація стверджує, що значна частина рішення Стокгольмського арбітражу була «написана не арбітрами, а іншою особою», і відмовляється його виконувати.

Як повідомлялося, «Нафтогаз» вже стягнув з «Газпрому» $18 млн грішми і ще $2,1 млрд – газом.

Як писав Mind, Стокгольмський арбітраж 28 лютого прийняв остаточне рішення щодо спору між «Газпромом» і «Нафтогазом України» у межах контракту на транзит газу через територію України. По ньому «Газпром» має заплатити українській стороні $2,6 млрд за недостатні обсяги транзиту газу.

Нагадаємо, «Газпром» подав позов проти України до міжнародного арбітражу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті