«Газпром» подав позов проти України до міжнародного арбітражу

«Газпром» подав позов проти України до міжнародного арбітражу

Причиною є $6-мільярдний штраф від АМКУ

«Газпром» подав позов проти України до міжнародного арбітражу
Фото Shutterstock

«Газпром» оскаржив у міжнародному арбітражі рішення Антимонопольного комітету України щодо $6-мільярдного штрафу (включно з пенею), повідомив Інтерфакс з посиланням на компанію.

«Газпром» заявив, що ініціював арбітражний розгляд проти України, аби захистити своої інвестиції, оскільки український АМКУ наклав «необґрунтований і несправедливий штраф за  нібито зловживання монопольним становищем на ринку транзиту газу України».

«Цей штраф, а також подальші дії України щодо його стягнення порушують права ПАТ «Газпром», гарантовані угодою між урядом РФ і Кабінетом Міністрів України про заохочення та взаємний захист інвестицій від 27 листопада 1998 року», – аргументує «Газпром».

«Газпром» просить арбітраж ухвалити рішення про виплату грошового відшкодування та застосування інших засобів правового захисту. АМКУ 22 січня 2016 року виніс рішення про накладення на «Газпром» штрафу в розмірі 85,9 млрд грн за «порушення ПАТ «Газпром» економічної конкуренції». Верховний суд не підтримав «Газпром», тому компанія звернулася до міжнародного органу. 

Нагадаємо: Арбітраж у Швейцарії розгляне позов «Укрнафти» проти РФ на $50 млн

Нагадаємо: «Нафтогаз» вже стягнув з «Газпрому» $18 млн грошовими коштами

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло