Захворіло у світі
19,653,381
Померло у світі
727,101
Вилікувалось у світі
11,945,051
Захворіло в Україні
80,949
Померло в Україні
1,897
Вилікувалось в Україні
43,972
У Франції в зв’язку з приїздом Путіна відомі режисери вимагають звільнити Олега Сенцова

У Франції в зв’язку з приїздом Путіна відомі режисери вимагають звільнити Олега Сенцова

Цього дня в Парижі пройде мітинг з вимогою звільнити політв’язня

У Франції в зв’язку з приїздом Путіна відомі режисери вимагають звільнити Олега Сенцова
Twitter @Let My People Go_En ‏

Десятки діячів культури Франції та інших країн виступили з відкритим листом, в якому закликали лідерів країн Заходу вплинути на Кремль, щоб домогтися звільнення українського режисера Олега Сенцова з російської колонії, передає Радіо Свобода.

Лист, який опубліковано в газеті Le Monde, приурочений до приїзду президента Росії Владіміра Путіна до Франції на урочистості з нагоди 100-річчя від дня закінчення Першої світової війни.

Під відкритим листом підписалися: режисери Жан-Люк Годар, Акі Каурісмякі, Сергій Лозниця, Андрій Звягінцев, ряд відомих акторів, в тому числі Марина Владі, історики, письменники та політики.

В листі йдеться про те, що необхідно використовувати всі можливі дипломатичні методи, щоб звільнити Сенцова та інших українських політв'язнів, які незаконно утримуються в російських колоніях і в'язницях.

В разі, якщо ці зусилля залишаться безрезультатними, пропонується на рівні Євросоюзу прийняти аналог американського «закону Магнітського», щоб притягнути до відповідальності осіб, причетних до справи Сенцова.

Також зазначається, що в суботу в Парижі пройде мітинг за звільнення українського режисера.

Як відомо, Олега Сенцова затримали в анексованому Росією українському Криму в 2014 році і звинуватили у нібито створенні на півострові терористичної організації. У серпні 2015 року він був засуджений російським судом до 20 років колонії суворого режиму.

14 травня 2018 року Сенцов, який називає свою справу повністю сфабрикованою, оголосив безстрокове голодування, вимагаючи звільнити всіх українських політв'язнів. Він вийшов із голодування через майже 5 місяців в зв’язку із загрозою примусового годування.

Нагадаємо, президент Франції Еммануель Макрон звернувся до Путіна з закликом врятувати Олега Сенцова.

 Український режисер  став лауреатом правозахисної премії Андрія Сахарова, яку присуджує Європарламент.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті