В США узаконили галюциногенні гриби як засіб від депресії

В США узаконили галюциногенні гриби як засіб від депресії

Нове положення дозволить розгорнути клінічні випробування нових препаратів

В США узаконили галюциногенні гриби як засіб від депресії
фото DR

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (Food and Drug Administration (FDA) офіційно зарахувало речовину псилоцибін до категорії препаратів, які використовуються для т.зв. проривної терапії.

Це дозволить на законних підставах розгорнути клінічні випробування витяжок з галюциногенних грибів для лікування такої поширеної хвороби сучасності, як хронічної депресії. Те, що малі дози псилоцибіну безпечні для організму людини, вже було офіційно доведено раніше.

Термін «проривна терапія» був введений в 2012-му, як спосіб обійти бюрократію і дати шанс лікарям підтвердити ефективність спірних видів лікування прискореним шляхом.

Це можливість представити швидший шлях до легалізації ліків, які демонструють переваги лікування в порівнянні з існуючими варіантами у випадку серйозних або небезпечних для життя станів.

Цей метод не гарантує появи нових ліків, але дозволяє випробувати в клінічних умовах екзотичні методики, якщо від них є реальна користь при лікуванні конкретного захворювання. У випадку з псилоцибіном і депресією неофіційні дослідження ведуться десятки років і ефективність давно доведена – на словах. Тепер з'явився шанс узаконити цю практику.

Деякі фахівці відверто здивовані таким кроком з боку держави, тому що визнання псилоцибина надійним ліками змусить переробити обмежувальний протокол №1 (Schedule 1 control). Він забороняє ввезення і розповсюдження в США речовин з ефектом формування залежності, навіть якщо у тих є великий медичний потенціал.

Коли марихуану офіційно визнали лікарським засобом і рекомендували її пацієнтам, чиновники зробили «виключне виключення» для одного-єдиного каннабідіола «Epidiolex», але так і не поміняли сам протокол.

Якщо псилоцибін стане ліками, великі реформи в американській медицині неминучі, а це може рикошетом вдарити по інших країнах. Наприклад, вже зараз багато медиків і біологів працюють над збором доказової бази, яка дозволить переглянути колишні критерії залежності від наркотиків. Адже якщо на практиці люди з проблемами здоровʼя нерідко десятиліттями виживають лише завдяки забороненим препаратам, то чіплятися за архаїчну позицію тотальної заборони всіх наркотичних речовин, як мінімум, нелогічно.

За матеріалами newatlas.com та techcult.ru

Першоджерело – за посиланням

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті