МЕРТ зобов'яже сферу торгівлі приймати безготівкові платежі з липня 2019 року
Спецпроект
Трансформації бізнесу

МЕРТ зобов'яже сферу торгівлі приймати безготівкові платежі з липня 2019 року

Підприємства сфери зобов'язані будуть забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків з використанням, зокрема, POS-терміналів

МЕРТ зобов'яже сферу торгівлі приймати безготівкові платежі з липня 2019 року
Фото: pixabay.com

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) розробило проект постанови Кабміну з новим графіком переведення всіх підприємств сфери торгівлі товарами і послугами на прийом безготівкових платежів вже з липня 2019 року. Про це повідомляє Finclub.

МЕРТ наголошує, що підприємства сфери торгівлі товарами зобов'язані забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків за продані ними товари чи надані послуги з використанням, зокрема, POS-терміналів, платіжних сервісів онлайн, мобільних додатків, системи інтернет-банкінгу та переказу на розрахунковий рахунок суб'єкта господарювання, які забезпечують переказ грошей цілодобово.

Виключно в безготівковій формі необхідно проводити всі платежі на суму понад 50 000 грн. Ціна продажу товарів або послуги за готівку або безготівкові кошти не повинна буде відрізнятися.

Так,  з літа наступного року пропонується встановити обов'язковий графік переведення, а етапи цього графіка прив'язати до виду діяльності підприємства сфери торгівлі товарами і послугами.

До 1 липня 2019 року безготівкові платежі зобов'язані почати приймати компанії, які продають техніку, що підлягає гарантійному ремонту, підакцизні товари, ювелірні вироби, лікарські препарати, надають житлово-комунальні, медичні та стоматологічні послуги, а також туристичні агентства, ресторани, готелі.

До 1 січня 2020 року безготівкові платежі зайдуть у сегменти продажу автомобілів, мотоциклів і запчастин до них, їх ремонту, оренди транспортних засобів, поштової та кур'єрської діяльності, всіх видів пасажирських і вантажних перевезень, фітнес-центрів, у сфери культури, охорони здоров'я, страхування , перестрахування і приватного пенсійного забезпечення.

До 1 липня 2020 року безготівкові платежі зобов'язані вживати всі, хто продає товари і послуги вартістю понад 50 неоподатковуваних мінімумів (850 грн).

Нагадаємо: українські користувачі платіжних карток здійснили понад 230 млн транзакцій за 2017 рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті