Рада підтримала оподаткування ПДВ поштових відправлень вартістю понад 150 євро

Рада підтримала оподаткування ПДВ поштових відправлень вартістю понад 150 євро

Це передбачено змінами до Податкового кодексу, що входять до «бюджету пакету» документів

Рада підтримала оподаткування ПДВ поштових відправлень вартістю понад 150 євро
Фото: УНІАН

Верховна Рада продовжила розгляд «бюджетного пакету» і зранку 23 листопада 2018 року підтримала зміни до Податкового кодексу, якими закріпила підвищення акцизу на тютюнові вироби на 9% та екоподаток до 10 грн/тонну, рентної плати за користування надрами, лісових ресурсів, запровадження ліцензування продавців пального, оподаткування поштових відправлень ПДВ вартістю понад 150 євро.

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій кілька разів ставив законопроект на голосування.

За відповідний законопроект № 9260 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» проголосували 236 народних депутата.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, поріг безподаткового пересилання поштових та експрес-відправлень до 150 євро підвищується з 1 липня 2019 року. Голова комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна повідомила, що в загальній кількості посилок тільки 1,4% складають ті, що дорожчі зазначеної суми.

«Дуже складна ситуація з поштовими посилками. У деяких операторів поштові посилки проходять по електронному реєстру і їх можна ідентифікувати, а інші їх провозять в мішках, чим користуються інтернет-магазини», – пояснила вона.

Нагадаємо: для застосування вказаної норми пропонувалось встановити перехідний період з 1 січня 2019 року по 30 червня 2019 року, протягом якого, у першому півріччі 2019 року ПДВ будуть оподатковуватись товари, сумарна фактурна вартість яких перевищуватиме еквівалент 150 євро.

Також депутати підтримали поправку в законопроект, що подовжує пільгові ставки податку на додану вартість для електромобілів до 2022 року.

Як писав Mind, Верховна Рада прийняла у першому читанні зазначений законопроект, яким передбачається підвищити акциз на тютюнові вироби на 9% та екоподаток до 10 грн/тонну, 8 листопада 2018 року.

Крім того, документом передбачено збільшення ставки рентної плати за користування надрами для видобування нафти і конденсату на 2 в.п. та для залізної руди – на 0,8 в.п., за спеціальне використання лісових ресурсів на 50%.

Раніше Рада вирішила не збільшувати акциз на алкоголь – всі алкогольні напої у 2019 році оподатковуватимуться без змін.

Як писав Mind, вчора, 22 листопада Рада також прийняла й інший документ «бюджетного пакету» – зміни до Бюджетного кодексу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті