Верховна Рада затвердила Держбюджет-2019

Верховна Рада затвердила Держбюджет-2019

За відповідний документ проголосували 240 народних депутатів

Верховна Рада затвердила Держбюджет-2019
Фото: Shutterstock

Верховна Рада зранку 23 листопада ухвалила Державний бюджет на 2019 рік у другому читанні та в цілому з дефіцитом в межах 2,3% ВВП. Доходи бюджету передбачено в сумі 1,019 трлн грн, у тому числі доходи загального фонду – 928,53 млн грн.

За відповідний законопроект №9000 проголосували 240 народних депутатів.

Нагадаємо: раніше Мінфін збільшив загальні доходи Держбюджету. У свою чергу, видатки проекту держбюджету на 2019 рік були передбачені у сумі 1,112 трлн грн, у тому числі видатки загального фонду – 1,006 трлн грн та видатки спеціального фонду – 106,3 млрд грн.

Граничний розмір дефіциту держбюджету-2019 визначений на рівні 89,989 млрд грн проти 80,65 млрд грн цього року при очікуваному зростанні ВВП на 3% і інфляції 7,4%

Крім того, збільшено обсяг коштів, що перераховуються Національним банком України (НБУ) в державний бюджет у 2019 році на 2 млрд грн – до 47,6 млрд грн, що 4,4% більше, ніж було запропоновано у першому варіанті документу.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на прем'єр міністра Володимира Гройсмана, в планах уряду – курс на економічне зростання. Пріоритетом є планка в 5–7% ВВП. У 2019 році планується зростання ВВП на рівні 3% за умови інфляції 7,4%. 

За його словами, з 1 січня будуть перераховані пенсії 500 000 військових пенсіонерів, а перерахунок іншим 11,5 млн пенсіонерам буде здійснено з 1 березня.

«Бюджет залишається збалансованим і реалістичним. Дефіцит у межах 2,3% ВВП. Це дасть можливість впевнено увійти в 2019 рік», – повідомила міністр фінансів Оксана Маркарова.

Під час голосування за пропозицією парламентського бюджетного комітету була скорочена на 0,5 млрд грн держпідтримка скотарства, зберігання і переробки сільгосппродукції та аквакультури і на стільки ж – підтримка сільгоспвиробників, а на звільнений 1 млрд грн збільшено фінансування Держфонду регіонального розвитку.

Комітет також підтримав продовження експерименту з фінансуванням ремонту доріг за рахунок перевиконання надходжень від митних платежів і уточнив розподіл коштів спецфонду держбюджету за програмою розвитку мережі і утримання автомобільних доріг загального користування державного значення, доручивши Кабміну спрямувати кошти на поліпшення стану автодоріг.

Безпосередньо в залі були озвучені та підтримані правки фракцій БПП і Народного фронту. Зокрема, додатково було виділено СБУ на видатки розвитку 100 млн грн за рахунок скорочення Фонду регіонального розвитку.

Крім того, депутати додали Українському інституту національної пам'яті 22 млн грн і 10,1 млн грн на Музей революції гідності, а також 10,8 млн грн на патріотичне кіно і 50 млн грн на Малу академію наук і музею науки в Києві, скоротивши субвенції місцевим бюджетам.

Народний фронт домігся узгодження Мінекономрозвитку розподілу 2,8 млрд грн на «Укроборонпром» з парламентським комітетом з питань нацбезпеки і оборони.

З ініціативи Народного фронту було також продовжено на наступний рік норму бюджету цього року про направлення витрачання невикористаних коштів від спецконфіскацій і спрощення будівництва житла для військових.

Нагадаємо: Кабмін презентував законопроект про державний бюджет 14 вересня 2018 року і направив його на розгляд Ради.

Раніше, Верховна Рада затвердила «бюджетний пакет» документів, зокрема зміни до Бюджетного та Податкового кодексів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло