До порту Южний доставлено 80 000 тонн антрациту з Роттердама

До порту Южний доставлено 80 000 тонн антрациту з Роттердама

Для Криворізької ТЕС, яка працює на дефіцитному антрациті

До порту Южний доставлено 80 000 тонн антрациту з Роттердама
Фото: Shutterstock

До порту Южний прибуло судно з 80 000 тонн антрациту південноафриканського походження з Роттердама, який поповнить склади Криворізької ТЕС («ДТЕК Дніпроенерго»), повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на прес-службу «ДТЕК Енерго».

Так, у компанії нагадали, що Криворізька ТЕС працює на дефіцитному антрациті, який не видобувається на контрольованій України території, тому було прийнято рішення закупити необхідний обсяг вугілля в Роттердамі.

«Сьогодні зусилля компанії спрямовані на те, щоб ТЕС «ДТЕК» працювали на українському вугіллі. У жовтні ми перевели третій за рахунком блок Придніпровської ТЕС на газове вугілля. Тепер готуємо до переведення один з блоків Криворізької станції», – зазначив директор з генерації «ДТЕК Енерго» Сергій Куріленко.

Як повідомлялося, вугілля в Україну з Нідерландів доставить судно MV STELLA DORA (goo.gl/ixPRTv).

ДТЕК створений у 2005 році для управління енергетичними активами групи «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ, Донецьк) Ріната Ахметова. Холдингу делеговані функції зі стратегічного управління підприємствами групи, що становлять вертикально інтегрований ланцюжок з видобутку і збагачення вугілля, виробництва та реалізації електроенергії.

Нагадаємо: раніше НКРЕКП скасувала «Роттердам +», проте з відстрочкою. Так, рішення вступить в силу лише у 2019 році.

Раніше повідомлялося, що колишній очільник Нацкомісії з регулювання енергетики Дмитро Вовк і його наступниця Оксана Кривенко саботували видачу Національному антикорупційному бюро (НАБУ) даних формули «Роттердам+».

До цього, у травні, було повідомлено, що Національне антикорупційне бюро розслідує імпорт вугілля компанією ДТЕК Ріната Ахметова.

Це розслідування розпочалося «за фактом заволодіння майном посадовими особами енергохолдингу ДТЕК, які імпортували з США неліквідне вугілля з високим вмістом сірки 3,33–3,46%, а в тарифах отримували «Роттердам +»... Хоча в «Роттердамі» норма сірки – менше 1%, і ми всі оплатили таку якість».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію