Росія залучила бойові вертольоти до супроводу українських катерів – ВМС ЗСУ

Росія залучила бойові вертольоти до супроводу українських катерів – ВМС ЗСУ

Українські кораблі вже кілька годин чекають проходу Керченською протокою

Росія залучила бойові вертольоти до супроводу українських катерів – ВМС ЗСУ
фото Wikipedia

РФ залучила ударні вертольоти Збройних сил до супроводу катерів Військово-морських сил України. Про це йдеться на сторінці ВМС ЗСУ у Facebook.

«25.11.2018 о 13.12 зафіксовано захід двох ударних вертольотів ЗС РФ Ка-52 на бойовий курс із захватом на супроводження бортовими системами управління зброєю катерів Військово-морських сил ЗС України», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що українські кораблі вже кілька годин чекають проходу Керченською протокою.

Керчтрафікконтроль повідомив, що «на проході мосту перекрито рух протокою в обидва боки у зв’язку з посадкою на мілину танкера перед мостом зі сторони Азовського моря». ВМС ЗСУ підкреслює, що дана інформація поки не підтверджується міжнародною системою контролю судноплавства.

Інтерфакс повідомляє, що «російські буксири «притягнули» до Кримського місту суховантажний корабель. Розвернули його впоперек, тим самим повністю перекривши рух будь-яких суден. На рейді стоять кілька кораблів ВМФ Росії. На кілька хвилин корабель прибрали, під мостом, в сторону Азовського моря, пройшли катери берегової охорони Росії, та суховантажний корабель знову перекрив фарватер».

Також зазначається, що акваторію Чорного моря та Керченської протоки патрулюють російські штурмовики Су-25.

Нагадаємо: сьогодні вранці стало відомо, що російські кораблі протаранили український буксир в Азовському морі.

МЗС України розцінило такі агресивні дії як «порушення норм Статуту ООН, Конвенції ООН з морського права» та заявило, що Україна здійснить всі належні заходи дипломатичного та міжнародно-правового реагування.

Гібридна війна, яку з 2014 року Росія веде проти України, має найрізноманітніші форми. З весни цього року відкрито ще один «фронт» – на Азовському морі. Причому тут Кремль, навчений гірким досвідом прямої участі в конфлікті, намагається діяти в рамках міжнародного права. Більше про новий «фронт» можна прочитати в матеріалі Mind «Азовський форпост: чим Україна зможе відповісти на російську загрозу».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло