Споживчі настрої у жовтні зменшились до рівня початку 2018 року – Gfk

Споживчі настрої у жовтні зменшились до рівня початку 2018 року – Gfk

Індекс споживчих настроїв склав 56,9, що на 5,7 п. менше за вересневий показник

Споживчі настрої у жовтні зменшились до рівня початку 2018 року – Gfk
Фото: Shutterstock

Індекс споживчих настроїв (ІСН) у жовтні 2018 року склав 56,9, що на 5,7 п. менше, ніж цьогоріч у вересні, а найбільших змін зазнали індекси девальваційних очікувань та очікувань щодо розвитку економіки країни у найближчому році.

Про це свідчать дані дослідження споживчих настроїв в Україні, яке щомісяця здійснює GfK Ukraine.

«У жовтні індекс споживчих настроїв зменшився до рівня початку 2018 року. Найбільшого падіння зазнав індекс очікувань розвитку економіки у найближчому році, що позначилось на зниженні індексу доцільності робити великі покупки. Водночас споживачі відкоригували девальваційні очікування: індекс очікувань девальвації зменшився після різкого росту у серпні-вересні», ─ коментують аналітики GfK Ukraine.

Як зазначається, індекс економічних очікувань (ІЕО) у жовтні зменшився на 6,6 п. та склав 57,5, у тому числі індекс очікуваних змін особистого матеріального становища (х2) зменшився порівняно до минулого місяця на 2,8 п. і склав 55,1, індекс очікуваного розвитку економіки країни протягом найближчого року (х3) зменшився на 9,7 п. та склав 52,9, а індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчих 5 років (х4) також зменшився та становив 64,3, що на 7,2 п. менше за показник вересня.

У свою чергу, індекс інфляційних очікувань лишився майже незмінним – 190,3, що на 0,1 п. менше за минулий місяць. Очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих 3 місяців дещо покращилися: індекс девальваційних очікувань знизився на 8,1 п. до значення 162,2.

Крім того, індекс поточного становища (ІПС) опустився на 4,5 п., зупинившись на позначці 56. Складові цього індексу зазнали таких змін: індекс поточного особистого матеріального становища (х1) склав 46,6, що на 2,8 п. нижче від вересневого рівня цього індексу, індекс доцільності великих покупок (х5) зменшився на 6,2 п. та встановився на позначці 65,3.

Нагадаємо, влітку, у липні 2018 року ІСН склав 61,8, що на 3,8 п. менше, ніж у червні 2018 року, і повернулись на рівень квітня 2018 року, індекс девальваційних очікувань піднявся на 3,4 п. ─ до значення 154,2.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло