Макрон заявив, що бере курс на відмову від вугільних електростанцій

Макрон заявив, що бере курс на відмову від вугільних електростанцій

Не залежати від газу з інших країн – це питання національної безпеки, наголосив президент

Макрон заявив, що бере курс на відмову від вугільних електростанцій
фото Shutterstock

Президент Франції Еммануель Макрон розповів у ході прес-конференції в Єлисейському палаці про ключові напрямки розвитку енергетичної політики країни. Пріоритетним для держави стане поступова відмова від викопних джерел енергії на користь відновлюваних, повідомляє Le Figaro.

За його словами, це не лише питання екологічне, а й в першу чергу політичне.

«Ціни на паливо і рахунки за газ залежать від рішень Росії, Саудівської Аравії та Ірану, – зазначив він. – Тому поступовий відхід від викопного палива для нашого суспільства і економіки означає зміцнення нашої незалежності, нашого суверенітету», – наголосив Макрон.

Програма розвитку енергетичного сектору Франції на найближчі 10 років передбачає, зокрема, закриття всіх вугільних електростанцій вже до 2022 року. Замість них видобуток електроенергії візьмуть на себе вітряні, сонячні та гідроелектростанції.

На підтримку розвитку енергетики на відновлюваних джерелах держава має намір виділити 7-8 млрд євро.

«Субсидії на енергетику з відновлюваних джерел складуть 8 млрд євро щороку, замість 5 млрд євро», – заявив він.

Крім того, глава держави анонсував розширення парку вітряних електрогенераторів і збільшення втричі виробництва вітрової електроенергії до 2030 року.

Також до цього терміну Франція планує збільшити виробництво сонячної енергії в 5 разів.

Нова програма також передбачає відключення 14 атомних реакторів до 2035 року. Цей процес почнеться в 2020 році, коли будуть закриті два реактори АЕС «Фессенхайм». Ще 4-6 реакторів будуть відключені до 2030 року, заявив президент.

Щодо підвищення еко-податку на пальне, через яке по всій Францій відбуваються масові заворушення і протести т.зв. «жовтих жилетів», президент Макрон сказав, що податок все одно буде введено, незважаючи на протести.

При цьому він наголосив на важливості ведення діалогу з громадськістю, а міністр екологічного переходу Франсуа де Рюжі, за словами президента, готовий прийняти у себе представника руху «жовтих жилетів».

Нагадаємо, на вихідних протести «жовтих жилетів» перемістилися в Париж, один з маніфестантів погрожував підірвати заправку вибуховим пристроєм.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло