Олег Сенцов удостоївся премії МЗС Польщі Pro Dignitate Humana

Олег Сенцов удостоївся премії МЗС Польщі Pro Dignitate Humana

Премія була вручена сестрі українського політв’язня Наталії Каплан

Олег Сенцов удостоївся премії МЗС Польщі Pro Dignitate Humana
Олег Сенцов
Фото: DR

Український політв'язень в Росії, режисер Олег Сенцов удостоївся премії Міністерства закордонних справ Польщі Pro Dignitate Humana («За людську гідність»), передає Інтерфакс-Україна.

«Для мене честь, що в цьому році я можу відзначити премією «За людську гідність» пана Олега Сенцова за визнання його заслуг у сфері прав людини, безкомпромісного захисту осіб, які зазнали переслідувань, і тих, хто зазнав репресій», – сказав глава польського МЗС Яцек Чапутовіч на врученні премії в суботу в Києві.

Як зазначається, премія була вручена сестрі Сенцова Наталії Каплан.

Вона в свою чергу висловила надію, що завдяки міжнародній підтримці режисер зможе особисто подякувати за дане визнання.

«Олег, незважаючи ні на що, продовжує боротися ... Він герой, він міг уникнути такої долі, але він не відступив від своїх переконань і готовий за них дійсно піти до кінця», – розповіла сестра.

Також Каплан зазначила, що Сенцов за допомогою листів продовжує роботу над фільмом спільно з режисером Ахтемом Сейтаблаєвим.

У свою чергу міністр закордонних справ України Павло Клімкін на своїй сторінці в соцмережі Facebook в суботу подякував польським друзям за вручення «почесної нагороди МЗС Pro Dignitate Humana Сенцову як людині і герою, який протистояв російської окупації, боровся за звільнення всіх політв'язнів Кремля».

«Відзнака ще більш символічна, коли тепер поряд з політв'язнями, Росія захопила 24 військовополонених», – написав Клімкін.

Дякую нашим польським друзям за вручення почесної відзнаки МЗС🇵🇱 Pro Dignitate Humana О.Сенцову як людині і герою, який...

Опубликовано Pavlo Klimkin Суббота, 1 декабря 2018 г.

Нагадаємо: Олег Сенцов відбуває 20-річне ув'язнення за звинуваченням у підготовці терактів в анексованому Криму. Режисер відкидає звинувачення. На знак протесту він голодував від 14 травня з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів. Сенцов припинив голодування 6 жовтня. Він назвав це «вимушеним заходом через загрозу насильницького годування».

Пізніше режисер став лауреатом престижної премії ім. Сахарова в галузі прав людини, а також Сенцова висунули на Нобелівську премію Миру.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті