Захворіло у світі
62,295,586
Померло у світі
1,453,128
Вилікувалось у світі
39,854,760
Захворіло в Україні
722,679
Померло в Україні
12,213
Вилікувалось в Україні
339,378
Тільки діючи спільно, ЄС та США зможуть протистояти Росії – Моґеріні

Тільки діючи спільно, ЄС та США зможуть протистояти Росії – Моґеріні

Росія, за її словами, порушує «засадничі правила мирного співіснування на європейській території»

Тільки діючи спільно, ЄС та США зможуть протистояти Росії – Моґеріні
фото twitter.com/eu_eeas

Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Моґеріні заявила про спільність інтересів Європи і Америки у протистоянні викликам із боку Росії і закликала зберегти цю єдність. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

«Цими тижнями ми побачили, що маємо спільний інтерес у тому, щоб дати відповідь на порушення Росією територіальної цілісності України – тільки разом Європа і Америка можуть протистояти викликам, які створює Росія і на європейській землі, і деінде», – заявила вона.

Моґеріні також наголосила, що з часу анексії Росією українського Криму ЄС постійно заявляє, що «кордони не можуть і не мають змінюватися воєнною силою і що коли цей засадничий принцип порушується, ми почуваємося менш безпечними». А останній інцидент біля Керченської протоки із застосування зброї та захопленням українських суден та моряків є «прямим наслідком очевидного порушення засадничих правил мирного співіснування на європейській території», зазначила вона.

Моґеріні підкреслила, що «Європа та Америка були разом, вказуючи на ці порушення і даючи на них відповідь».

Нагадаємо, 25 листопада Росія застосувала зброю в Азовському морі проти українських катерів. Після виходу з Керченської протоки катери прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по трьох українських кораблях. Всі три кораблі були виведені з ладу і захоплені агресором разом з екіпажем. Повідомлялося про шестеро поранених серед українських моряків.

В МЗС РФ звинуватили Україну в ескалації конфлікту в Азовському морі і заявили, що це «ретельно спланована Україною провокація» і «створення приводу для введення санкцій проти Росії».

У зв’язку із цими подіями в Україні було введено воєнний стан.

Як повідомлялось, президент США Дональд Трамп скасував заплановану зустріч із російським колегою Владіміром Путіним через агресивні дії РФ на Азові.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті