У Фірташа погрожують ініціювати перевірку АМКУ «дочки» «Нафтогазу»

У Фірташа погрожують ініціювати перевірку АМКУ «дочки» «Нафтогазу»

Регіональна газова компанія вважає, що некоректна робота інформаційної платформи для добового балансування і проблеми в отриманні номінацій від «Укртрансгазу» є способом витіснити з ринку незалежних трейдерів

У Фірташа погрожують ініціювати перевірку АМКУ «дочки» «Нафтогазу»
фото 104.ua

Газорозподільчі компанії, що працюють під брендом РГК (Регіональна Газова компанія), готують звернення до Антимонопольного комітету України з проханням перевірити дії «Укртрансгазу», які спрямовані на дискредитацію конкурентів і посилення монопольного становища групи «Нафтогаз» на ринку. Про це йдеться в повідомленні РГК.

Як зазначається, протягом листопада-грудня газорозподільчі компанії зіткнулись з некоректною роботою інформаційної платформи для добового балансування і регулярними проблемами в отриманні номінацій від «Укртрансгазу».

Ці компанії почали щоденно інформувати свої клієнтів про відсутність номінацій. Зокрема, не мають номінацій понад 2 тисячі шкіл, дитячих садків, лікарень та інших об'єктів соціальної інфраструктури.

Згідно постанови НКРЕКП №788 від 27.07.18 такі номінації повинні бути оброблені «Укртрансгазом» до 25 числа місяця попереднього місяця постачання, як передбачено Кодексом ГТС в редакції станом 27.07.18. В шести з цих 15 областей, як повідомляє РГК, введено військовий стан. Тому споживачі в цих областях не можуть бути відключені через відсутність номінації.

Помилки та перебої з наданням номінацій у зазначений період «Укртрансгазу» носять ознаки навмисного зловживання функціями оператора ГТС, який діє в інтересах зміцнення монопольного положення своєї материнської структури – НАК «Нафтогаз України» – і витіснення з ринку незалежних газових трейдерів.

В свою чергу «Укртрансгаз» звинувачує операторів ГРМ групи РГК в дестабілізації інформаційної платформи, яка сталася через задвоєння номінацій по 100 споживачам. Підкреслюється, що платформа адмініструється «Укртрансгазом» і більше ніхто не може втручатись  у її роботу.

РКГ зазначає, що така ситуація неодинична і у всіх випадках «Укртрансгаз» оформив другу номінацію на материнську компанію – «Нафтогаз України».

Оскільки оператори ГРМ не впевнені, що інформація про відсутність номінації у споживача газу є об'єктивною, а не навмисної помилкою з боку адміністраторів інформаційної платформи, вони просять НКРЕЕКУ роз'яснити, як їм діяти в такому випадку. Оскільки законодавство передбачає беззастережне відключення споживача від газу в разі відсутності у нього номінації.

Регіональна Газова Компанія – сервісна компанія, що надає послуги з фінансового, юридичного, технологічного консалтингу. Клієнтами компанії є постачальники газу в 16 регіонах країни, а також 19 газорозподільних компаній, на обслуговуванні яких перебуває понад 200 тис. км газопроводів і 8 млн побутових споживачів газу.

Нагадаємо: раніше «Укртрансгаз» звернулась до правоохоронців через намагання РТК Фірташа зірвати постачання газу споживачам. «Уктрансгаз», як зазначалось, звернулась до НКРЕКП, Антимонопольного комітету, правоохоронних органів та СБУ.

Раніше, НАК «Нафтогаз України» звертав увагу на відвертий саботаж початку запланованого впровадженням з 1 грудня 2018 року системи добового балансування газу з боку облгазів, більшість з яких належить до групи РГК Дмитра Фірташа.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті