Інцидент на Азові Росія готувала більше року, поширюючи фейки про Україну – The Guardian

Інцидент на Азові Росія готувала більше року, поширюючи фейки про Україну – The Guardian

ФСБ готувала інформаційний ґрунт для світової спільноти за допомогою фальшивих новин

Інцидент на Азові Росія готувала більше року, поширюючи фейки про Україну – The Guardian
Російський катер берегової охорони бере на таран український буксирний катер
скрін-шот Youtube

Кремль більше року планував захоплення українських кораблів у Азовському морі та за допомогою фейкових новин готував світову громадськість до того, щоб «помʼякшити» її реакцію на ці події. Про це пише The Guardian з посиланням на єврокомісара з питань безпеки Джуліана Кінга.

За його словами, протягом не менше року до інциденту Росія поширювала дезінформацію, що Україна нібито заразила море холерою та намагається провезти в окупований Крим ядерну бомбу.

Британський єврокомісар зазначив, що підрозділ East StratCom Єврокомісії, відповідальний за висвітлення дезінформації, виявив складну мережу фейкових новин, яка надходить із російських джерел.

«Якщо ви думаєте, що цей інцидент зʼявився нізвідки, ви помиляєтеся, – сказав Кінг, виступаючи в Брюсселі. – Кампанія з дезінформації почалася набагато раніше, більше року тому, коли російські ЗМІ почали висувати заяви про те, що Україна займається роботами з поглиблення дна в Азовському морі, нібито готуючись до появи тут флоту НАТО».

«Потім у вересні російські ЗМІ прогнозували «провокації Заходу» в Азовському морі і повідомляли, що США «планують зіткнення між українськими і російськими ВМС у Чорному морі вперше з 1990-х років», – додав єврокомісар.

«Але потім теорії змови піднялися на сходинку вище – російські ЗМІ повідомили, що британські та українські спецслужби намагалися доставити ядерну бомбу на недавно побудований Кримський міст, щоб підірвати його, але спецназ, посланий Москвою, цьому сміливо завадив», – розповів Джуліан Кінг, наголосивши, що фальшиві новини вийшли на новий рівень.

Він зазначив, що соцмережі зобов’язані  виявляти і закривати фальшиві акаунти, які розповсюджують дезінформацію. Найбільше це стосується Google, бо саме пошукова система розставляє пріоритети для новин.

Нагадаємо: 25 листопада російські військові та ФСБ біля берегів Криму обстріляли і захопили три кораблі ВМС України – катери «Бердянськ» і «Нікополь» і буксир «Яни Капу», які прямували з Одеси до Маріуполя. Троє українських моряків було поранено.

За останніми даними, вони утримуються в медчастині СІЗО «Матросская тишина» в Москві, у них важкі поранення ніг і ампутація пальців руки.

Як повідомлялося, Держдепартамент США запропонував блокувати російські судна, які прибули з Азовського моря, через агресію РФ проти України.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло