Українських моряків у Москві захищатимуть 34 адвокати – Денисова
Полозов вважає, що в січні запобіжний захід «утримання під вартою» українцям продовжать

Українських військовослужбовців ВМС України, захоплених ФСБ в Чорному морі 25 листопада, захищатимуть 34 адвокати. Частина з них кримські, а частина – московські. Всі витрати щодо захисту моряків візьме на себе українська держава, заявила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова, інформує Радіо Свобода.
Адвокати моряків до кінця року повинні зустрітися з усіма своїми підзахисним.
«Жожних сумнівів, що всі українські моряки, як це зробили вже 8 із них, визнають себе військовополоненими», – завив координатор групи захисників Микола Полозов.
За його словами, такий статус заарештованих не визнає лише Росія, яка, вважає адвокат, має намір влаштувати показовий процес проти військових України, стверджуючи, що вони порушили російський кордон. З високою ймовірністю, передбачає Полозов, в січні 2019 року слідство і запобіжний захід українцям будуть продовжені.
Як зазначив на прес-прес-конференції Ілля Новіков, адвокат командира катера «Бердянськ» Романа Мокряка, він і його колеги не будуть поки що розкривати деталі стратегії захисту в інтересах моряків.
При цьому Новіков підкреслив, що, виходячи з координат місцезнаходження українських кораблів в Чорному морі, російські військові не мали право відкривати вогонь і здійснювати їх захоплення.
Як відомо, Україна і західні країни наполягають, що захоплені Росією в нейтральних водах Чорного моря українські моряки мають статус військовополонених. Згідно Женевською конвенцією про військовополонених, вони повинні бути негайно звільнені, заявили в Києві учасники прес-конференції, присвяченій наданню адвокатської допомоги заарештованим українським морякам.
Як відомо, 25 листопада Росія обстріляла і захопила в нейтральних водах Чорного моря три кораблі і 24 військовослужбовці ВМС України. Корабельна група в складі катерів «Нікополь» і «Бердянськ», а також буксира «Яни Капу» прямувала з Одеси до Маріуполя, але не змогла пройти через заблокований російською стороною прохід під Керченською мостом.
В результаті обстрілу троє українських військових отримали поранення. Українських моряків було арештовано на два місяці, їх етапували до Москви. 21-го моряка перевезли до слідчого ізолятора «Лефортово», а трьох поранених помістили в медблок СІЗО «Матросская тишина», у них важкі поранення ніг і ампутація пальців руки.
В іноземних ЗМІ пишуть, що інцидент на Азові Росія готувала більше року, поширюючи фейки про Україну.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].