ФГВФО не знайшов інвестора для ВТБ банку
Фонд відмовився від проведення конкурсу з вибору приймаючого банку для визнаного неплатоспроможним АТ «ВТБ Банк»

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) відмовився від проведення конкурсу з вибору приймаючого банку для визнаного неплатоспроможним АТ «ВТБ Банк». Про це з посиланням на дані ФГВФО пише Бізнес Цензор.
Згідно з повідомленням, виконавча дирекція Фонду 6 грудня прийняла рішення відмовитися від проведення конкурсу з визначення приймаючого банку.
«Виконавча дирекція Фонду 6 грудня прийняла рішення відмовитися від проведення конкурсу з визначення приймаючого банку з метою відчуження йому зобов'язань неплатоспроможного банку АТ» ВТБ Банк «, гарантованих Фондом, з виплатою премії приймають банком, при реалізації способу виведення неплатоспроможного банку з ринку, передбаченого пунктом 1 частини другої статті 39 закону «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» та визнати його не відбувся», – йдеться в повідомленні.
Так, зазначений пункт закону передбачає ліквідацію банку з відшкодуванням з боку Фонду коштів за вкладами фізичних осіб.
Нагадаємо: Апеляційний суд Києва 5 вересня наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків за участю держави – ВТБ Банку, Промінвестбанку та Сбербанку(всі – Київ). Це рішення було прийнято в зв'язку із заявою про забезпечення позову екс-голови правління ПриватБанку Олександра Дубілета і ще 17 компаній, що мали активи в Криму, про визнання і виконання рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі (Permanent Court of Arbitration) від 2 травня про стягнення з РФ компенсації за нерухоме майно.
Ухвалою суду від 5 вересня ВТБ Банку, Промінвестбанку та Сбербанкузаборонено здійснювати ліквідацію або реорганізацію юридичної особи, здійснювати будь-які дії, спрямовані на відчуження належного банкам рухомого і нерухомого майна, зокрема, за договорами купівлі-продажу, обміну, дарування тощо.
У ВТБ повідомили, що не виключають подальшого погіршення ситуації з ліквідністю українського дочірнього банку при збереженні існуючих обмежень за судовим рішенням.
З 5 листопада цього року у ВТБ банку повідомляли, що змушені ввести комісії та ліміти на зняття готівки через зниження обсягу ліквідності.
Вже 14 листопада цього року ВТБ ввів додаткову комісію 15% на видачу готівки в національній та іноземній валюті незалежно від суми.
22 листопада, суд дозволив ВТБ банку ліквідувати українську «дочку».
А 27 листопада стало відомо, що НБУ відніс українську «дочку» ВТБ банку до категорії неплатоспроможних. Разом з цим було введено тимчасову адміністрацію.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].