Офшори в небезпеці: нові вимоги значно ускладнять життя «податкових гаваней»

Офшори в небезпеці: нові вимоги значно ускладнять життя «податкових гаваней»

Відтепер компанії-резиденти повинні відкрити реальні офіси на островах

Офшори в небезпеці: нові вимоги значно ускладнять життя «податкових гаваней»
фото pixabay.com

Компаніям, які є податковими резидентами таких популярних офшорних юрисдикцій, як Кайманові острови, Бермудські острови, острів Мен, Гернсі і Джерсі, з 2019 року під тиском Євросоюзу доведеться відкрити реальні офіси і найняти працівників, пише РБК.

Вимоги будуть поширюватися не на всі зареєстровані компанії, а тільки на податкових резидентів в таких сферах, як фінанси і банківська справа, страхування, лізинг, морські перевезення, управління інтелектуальною власністю, холдинговий бізнес, розподільні і сервісні центри. Для нових компаній правила почнуть діяти з 1 січня 2019 року.

Вже зареєстровані компанії повинні відкрити офіси і найняти співробітників до 1 липня 2019 року. За порушення вимог загрожують жорсткі санкції – від штрафів до виключення з реєстру компаній.

Відповідні законопроекти з вимогою «економічної присутності» (economic substance) зараз приймають влади британських заморських територій: 17 грудня законопроект у другому читанні розглянув Бермудський парламент, до кінця місяця такі ж акти повинні прийняти на Кайманах і британських Віргінських островах.

Незважаючи на те що в багатьох офшорних юрисдикціях існують вимоги щодо ведення звітності, це все ще території, де компанії можуть мати тільки поштову адресу і рахунок в банку. Через такий рахунок можуть проходити значні суми, які не обкладаються податками. Зараз в одній будівлі в офшорних зонах можуть бути зареєстровані сотні тисяч компаній, розповів керівник податкової практики UFG Wealth Management Юрій Куліков.

«Нові вимоги – це найсерйозніша загроза існуванню офшорній галузі офшорів з кінця 1990-х років», – зазначав у листопаді партнер міжнародної юридичної фірми Harneys Пітер Тарн.

Нагадаємо, в грудні 2017 року Рада Євросоюзу опублікувала «сірий» список більш ніж з 40 податкових режимів, які не повною мірою дотримуються принципів справедливого і прозорого оподаткування.

У тому числі 13 країн і територій включені за те, що «дозволяють офшорним структурам мати вигоду без реальної економічної діяльності». Це Ангілья, Багами, Бахрейн, Бермудські острови, Британські Віргінські острови, Каймани, Гернсі, Мен, Джерсі, Маршаллові Острови, Теркс і Кайкос, ОАЕ і Вануату.

ЄС пригрозив внести ці території в чорний список, якщо вони не пред'являть додаткові вимоги до податкових резидентів. У відповідь уряди цих країн зобов'язалися провести реформи до кінця 2018 року.

Практичні рекомендації по цій темі – у матеріалі Mind «Як вибрати юрисдикцію для реєстрації компанії за кордоном».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло