Оновлено: Ірпінська міськрада відвела 40 га землі на облаштування парків

Оновлено: Ірпінська міськрада відвела 40 га землі на облаштування парків

Міськрада затвердила оновлений генеральний план міста

Оновлено: Ірпінська міськрада відвела 40 га землі на облаштування парків
Фото: Shutterstock

Депутати Ірпінської міської ради схвалили оновлення генерального плану міста, який зокрема передбачає зміну цільового призначення 5 великих ділянок загальною площею близько 40 га із багатоповерхової забудови на створення паркових зон.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби міської ради і зазначається, за рішення проголосували сьогодні, 19 грудня, депутати на сесії міськради.

Як зазначається, оновлений генплан передбачає зміну цільового призначення, зокрема, території при в’їзді в Ірпінь з боку Романівки, ділянки, відомі як «парк Стельмаха» і «заповідник Мужеловський», та зелена зона в районі вулиці Котляревського і Чехова.

Унаслідок перемовин із власниками розподіленої раніше землі нинішній міській владі вдалося домовитися про виділення ділянок для будівництва 6-ти комунальних шкіл та 14-ти дошкільних закладів, що відображено в новій версії генплану.

Всупереч неправдивій інформації, яка розповсюджувалася останнім часом у соцмережах, приватному житловому сектору жодним чином не загрожує наступ багатоповерхівок. Відповідна заборона закріплена в оновленому генеральному плані, наголосив у коментарі журналістам головний архітектор Ірпеня Михайло Сапон.

За його словами, інформація щодо планів сьогоднішньої міськради віддати заплаву річки Ірпінь під багатоповерхову забудову, також є фейком, адже вся територія заплави була розподілена ще у 2006–2014 роках.

Як відзначив, у свою чергу, голова Інвестиційної ради Ірпеня Володимир Карплюк, нині міська влада навпаки робить усе можливе, щоб використати заплавні землі з рекреаційною метою. Зокрема, новим генпланом передбачено продовження новозбудованої набережної як у напрямку Романівки, так і в бік Гостомельського шосе.

Таким чином, набережна з відповідною інфраструктурою стане однією з головних туристичних принад Ірпеня. 

Оновлено: у той же час, за даними активістки Михайлини Скорик, жителі міста в середу вранці зібралися на площі перед міськрадою, яку напередодні заблокувала парканом муніципальна охорона, мотивуючи підготовкою до новорічних святкувань, передає Інтерфакс-Україна.

«Вранці проїзд до міської ради перегородили машиною водоканалу, яка зупинилася прямо посеред дороги. Тому поліція не змогла оперативно потрапити в приміщення міськради. Двері були заблоковані невідомими особами зсередини. Городяни змогли потрапити в будівлю тільки після того, як виламали заблоковані двері. Під час зіткнень розбили вікно, в приміщенні бачили людей в масках. За півгодини до засідання із залу вивели всіх активістів, які прийшли протестувати проти затвердження генплану. Поліція намагалася запобігти бійки», – повідомила активістка.

За її даними, в ході зіткнень поліція затримала близько 40 осіб.

«Депутати витратили на прийняття рішення по генеральному плану 23 секунди. За цей час вони затвердили документ, який легалізує скандальні багатоповерхівки і забудову зеленої зони», – зазначила Скорик.       

Нагадаємо, робота над проектом оновлення генерального плану Ірпеня розпочалася у 2017 році. Проект був підтриманий жителями міста, які взяли участь у громадських слуханнях 30 листопада 2018 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло