Завдяки кредитам золотовалютні резерви України зростуть до $20 млрд до кінця року

Завдяки кредитам золотовалютні резерви України зростуть до $20 млрд до кінця року

Це майже на мільярд доларів більше за попередні прогонози

Завдяки кредитам золотовалютні резерви України зростуть до $20 млрд до кінця року
фото Shutterstock

Міжнародні резерви України збільшаться до приблизно $20 млрд на кінець 2018 року зі $17,7 млрд на 1 грудня завдяки кредитам від міжнародних фінансових організацій, повідомив Національний банк України, на який посилається Reuters.

«Україна зможе збільшити міжнародні резерви до близько $20 млрд на кінець 2018 року, що перевищує останній прогноз Національного банку, і підтримати їх на належному рівні в 2019 році», – йдеться в повідомленні НБУ.

Раніше регулятор прогнозував збільшення резервів до $19,2 млрд на кінець року. Станом на закінчення 2017 року резерви складали $18,8 млрд.

Напередодні МВФ ухвалив нову програму співпраці з Україною на загальну суму $3,9 млрд і вирішив відразу ж виділити перший транш в розмірі $1,4 млрд.

Світовий банк у вівторок прийняв рішення про надання Україні фінансових гарантій на суму $750 млн, які дозволять уряду залучити на ринку близько $1 млрд.

Крім того, ЄС минулого тижня виділив Києву кредит на суму 500 млн євро.

«Нова програма співпраці України і МВФ – це і «подушка безпеки», яка допоможе підтримати макрофінансову стабільність у країні в умовах істотних платежів за зовнішнім боргом в розмірі близько $6 млрд, які очікують нашу країну протягом наступного року», – сказав глава НБУ Яків Смолій, якого цитує прес-служба.

Нагадаємо, в МВФ роз’яснили деталі нової програми stand-by для України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло