Наступний транш у 10-20 млн євро від ЄС у Кабміні очікують навесні 2019 року

Наступний транш у 10-20 млн євро від ЄС у Кабміні очікують навесні 2019 року

Наступного року багато чого зміниться в оплаті праці державних службовців

Наступний транш у 10-20 млн євро від ЄС у Кабміні очікують навесні 2019 року
Фото: Shutterstock

Міністр Кабінету міністрів України Олександр Саєнко чекає наступний транш від Європейського Союзу в розмірі 10-20 млн євро на реформу державно управління квітні-травні 2019 року, передає Інтерфакс-Україна.

«Ми провели дуже хороший політичний діалог з нашими європейськими партнерами. У них є вже офіційна позиція щодо готовності продовжувати підтримувати цю реформу. Наступний транш ми очікувати в квітні-травні», – сказав він в інтерв'ю агентству.

За словами Саєнко, сума траншу буде залежати від критеріїв, але за прогнозами, наступного року Україна отримає на дану реформу близько 10-20 млн євро.

«У наступному році багато чого зміниться в оплаті праці державних службовців. Оплата праці нових фахівців з питань реформ – це прототип моделі оплати праці державних службовців, де фіксована частина займає не менше 70%. Така модель закладена в законі «Про державну службу». Для фахівців з питань реформ такі параметри вже встановлені. Ми обмежили премію 30%. Це робить неможливим встановлення «космічних»  премій», – додав міністр.

Також Саєнко зазначив, що зараз ще має місце великий дисбаланс в самій системі, коли оклад мінімальний, а за рахунок надбавок і премій заробітна плата істотно зростає. Це, на думку міністра, створює залежність від політичної суб'єктивної волі керівника з усіма витікаючими наслідками.

«Нова система буде більш прозора і збалансована, і ми поступово переведемо фінансування реформи за рахунок основних програм апаратів міністерств», – заявив Саєнко.

Нагадаємо: днями Європейська комісія прийняла позитивне рішення про виділення Україні першого траншу Четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС в обсязі 500 млн євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло