Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Кремль заперечує можливість об'єднання Росії і Білорусі, але вони «рухаються назустріч одна одній»

Кремль заперечує можливість об'єднання Росії і Білорусі, але вони «рухаються назустріч одна одній»

Президенти двох країн, провівши 3,5-годинну зустріч, навіть не дали прес-конференцію

Кремль заперечує можливість об'єднання Росії і Білорусі, але вони «рухаються назустріч одна одній»
http://kremlin.ru

Президент Білорусі Олександр Лукашенко у суботу 29 грудня, вдруге за тиждень, відвідав російського президента Владіміра Путіна. Переговори за закритими дверима лідерів Росії і Білорусі тривали 3,5 години. Це все, що відомо про підсумки зустрічі.

Про результати переговорів сторони не повідомили. Прес-секретар президента Росії Дмітрій Пєсков заявив, що спільної прес-конференції не заплановано. Відразу ж після зустрічі Лукашенко і Путін відправився на Червону площу грати в хокей.

Між тим у ЗМІ поширюються чутки, що лідери обох країн ведуть переговори про інтеграцію обох країн і навіть злиття їх в одну державу.

Питання об'єднання Росії і Білорусі в одну державу не розглядається, прокоментував Пєсков. «Звичайно, мова не йде про якесь приєднання (Білорусії до Росії)», – цитує його слова ТАСС. За словами Пєскова, йдеться про «рух назустріч один одному».

«Успіхом буде вважатися ще один крок в бік розвитку наших союзницьких відносин. Це шлях довгий. Тут навряд чи слід очікувати якихось проривних рішень, тому що це досить складна субстанція», – сказав він.

Представник Кремля повідомив, що на зустрічі президентів Росії і Білорусії обговорювалися питання подальшої інтеграції в рамках Союзної держави. В тому числі проблемне питання, пов'язане з втратами Мінська від податкового маневру Москви.

Лукашенко під час зустрічі наголосив на необхідності подальшої роботи з вирішення проблемних питань в порядку денному двох країн, йдеться в стенограмі зустрічі президентів, опублікованій на сайті Кремля

«Я пожартував, що набридли один одному. Напевно, ніколи один одному набриднути не зможемо, тому що є питання, які треба обговорювати», – сказав він.

Президент Білорусії повідомив, що після зустрічі 25 грудня сторони працювали над питаннями, що стосуються процесу створення двосторонньої групи і вирішення проблем на шляху інтеграції.

«Ми таку групу так само, як і ви, сформували», – сказав Олександр Лукашенко.

«Як ми і домовлялися, ми створюємо робочу групу щодо подальшого розвитку наших зв'язків у сфері економіки, в інших напрямках, на вашу пропозицію, попрацюємо в напрямку розвитку наших планів в будівництві Союзної держави», – заявив Путін.

«Кремль для себе все вже вирішив, і буде тиснути на Мінськ до кінця. Лукашенко має зробити конкретні кроки і прийняти ряд рішень, спрямованих на врегулювання проблемних питань, які дратують Кремль (зокрема, припинити реекспорт санкційних продуктів, а також ввезення сірого алкоголю і тютюнових виробів). В іншому випадку – ніяких додаткових грошей і пільг він не отримає», – пише «Московский комсомолец».

Видання стверджує, що Лукашенко просив у Путіна близько $400 млн в якості компенсації за податковий маневр Росії з нафтою. Про те, що сторонам вдалося домовитися щодо грошей, опосередковано може свідчити подальше «дружнє» часопроведення президентів і відвідування хокею на Червоній площі, пише видання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті