Наприкінці 2019 року курс долара може опинитись на відмітці 50-60 грн/$1 - експерт

Наприкінці 2019 року курс долара може опинитись на відмітці 50-60 грн/$1 - експерт

Такий сценарій можливий в разі припинення співпраці з МВФ та початку світової економічної кризи

Наприкінці 2019 року курс долара може опинитись на відмітці 50-60 грн/$1 - експерт
фото Shutterstock

Початок світової економічної кризи та припинення України співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ) до кінця 2019 року можуть призвести до падіння гривні і курсу долара на відмітці 50-60 грн/$1, передає Главред.

Такий прогноз оприлюднив фінансовий аналітик, керуючий партнер інвестиційної компанії Capital Times Ерік Найман у відеоблозі на YouTube-каналі Hugs.fund.

Так, на думку експерта головна реальна загроза для нашої країни – це не великі борги, не вибори (в 2019-му заплановані президентські і парламентські вибори), а світова економіка.

За його словами, якщо в світі не почнеться глобальна фінансова криза і Україна  продовжить співпрацю з МВФ, то на кінець 2019 то долар коштуватиме 29-29,5 грн.

«Прогнози практично всіх, що в наступному році гривня девальвується приблизно на 10% – це рівень, дуже близький до інфляції ...», – зазначив аналітик.

У той же час аналітик дав «райдужний» прогноз по курсу долара в Україні.

«Наш базовий прогноз, що за умови, що Україна продовжить співпрацювати з МВФ і, знову ж таки в базовому прогнозі, ми виходимо з того, що глобальна економічна криза в 19 році настане, в таких умовах – скорочення надходжень від українського експорту і від айтішників, від заробітчан, а багато заробітчан будуть змушені повернутися додому або зменшать ... кількість, суми переказів в Україну, все це призведе до того, що Нацбанк буде змушений після президентських виборів піти на невелику девальвацію гривні, і кінець року ми можемо зустріти на рівні 40-45 грн за долар», – додав він.

Найман підкреслив, що якщо Україна припинить співпрацю з МВФ, то тоді курс гривні буде гірше, – 50-60 грн за долар.

Нагадаємо: наприкінці грудня Україна отримала перший транш за новою програмою співпраці stand-by із МВФ у розмірі SDR1 млрд. Це дорівнює майже $1,4 млрд. Надходження коштів збільшило міжнародні резерви країни до $20,1 млрд станом на 21 грудня 2018 року

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло