Український стартап NeoCortext «оживляє» мертвих знаменитостей – Forbes
Нова програма, яка копіює обличчя і рухи покійних артистів, зможе зробити революцію в шоу-бізнесі

Голограми померлих артистів, які зʼявляються на концертах на їх честь – не така вже й рідкість. Голограма Емі Уайнхаус у 2019-му здійснить світове турне, також заплановані тури з цифровими реінкарнації музикантів Ронні Джеймса Діо і Френка Заппи, а минулого року подібний тур було здійснено з піснями Уітні Хьюстон.
Досі ця технологія обмежувалася використанням переважно в шоу-бізнесі.
Однак українська компанія NeoCortext, яка працює зі штучним інтелектом, розробила програму під назвою Reflect Faceswap, яке використовує AI і машинне навчання для швидкої і гранично натуральної зміни обличчя, розповідає Forbes.
На відміну від інших подібних платформ, Reflect не вимагає великого обсягу даних і фотографій – замість цього використовує генеративні мережі, відомі як GAN, які можуть виконати перебудову обличчя всього за одну секунду.
Ця програма зберігає вираз обличчя іншої людини, а не просто копіює і вставляє, як маску. Завдяки цьому значно підвищується реалістичність.
Засновники компанії – Кайл Сигида, Денис Дмитренко, Роман Могильний та Ярослав Бойко. Навчаючись в університеті, вони стали вивчати можливості штучного інтелекту ще з 2011 року, а в 2015-му заснували NeoCortext.
У компанії вважають, що її програма Reflect здійснить революцію в маркетинговій індустрії, особливо у світі розваг та ігор. Адже її можна використовувати не тільки для зміни одного обличчя на друге, а й для заміни людського обличчя образами з картин, статуй, ілюстрацій, персонажів відеоігор і мультфільмів. Програма дозволить прихильнику фільму чи відеоігри, таким чином, мати можливість замінити обличчя свого улюбленого персонажа на власне.
Надалі компанія планує розробляти цю технологію не лише для обличчя, а й для всього тіла, відтворювати манеру рухатися іншої людини. На думку компанії, це допоможе «повернути до життя» багатьох покійних акторів та інших знаменитостей.
Загалом, як пише Forbes, в Україні налічується понад 160 000 ІТ-спеціалістів – це другий за величиною показник в Європі і четвертий за величиною в усьому світі – після Росії, Індії та США.
В Україні насправді найбільша в світі кількість розробників ігор Unity3D і інженерів C++. Крім того, країна посідає друге місце за кількістю розробників JavaScript і третє за кількістю розробників застосунків для Android та iOS.
Стартапи з України за 2017 рік залучили $265 млн, однак тут ще є куди рости: у Великобританії, наприклад, цей показник склав $4 млрд.
Більше про те, чим порадували ІТ-шники у 2018 році – у матеріалі Mind «Стартап року: обираємо найуспішніший український проект».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].