Український стартап NeoCortext «оживляє» мертвих знаменитостей – Forbes

Український стартап NeoCortext «оживляє» мертвих знаменитостей – Forbes

Нова програма, яка копіює обличчя і рухи покійних артистів, зможе зробити революцію в шоу-бізнесі

Український стартап NeoCortext «оживляє» мертвих знаменитостей – Forbes
фото reflect tech

Голограми померлих артистів, які зʼявляються на концертах на їх честь – не така вже й рідкість. Голограма Емі Уайнхаус у 2019-му здійснить світове турне, також заплановані тури з цифровими реінкарнації музикантів Ронні Джеймса Діо і Френка Заппи, а минулого року подібний тур було здійснено з піснями Уітні Хьюстон.

Досі ця технологія обмежувалася використанням переважно в шоу-бізнесі.

Однак українська компанія NeoCortext, яка працює зі штучним інтелектом, розробила програму під назвою Reflect Faceswap, яке використовує AI і машинне навчання для швидкої і гранично натуральної зміни обличчя, розповідає Forbes.

На відміну від інших подібних платформ, Reflect не вимагає великого обсягу даних і фотографій –  замість цього використовує генеративні мережі, відомі як GAN, які можуть виконати перебудову обличчя всього за одну секунду.

Ця програма зберігає вираз обличчя іншої людини, а не просто копіює і вставляє, як маску. Завдяки цьому значно підвищується реалістичність.

Засновники компанії – Кайл Сигида, Денис Дмитренко, Роман Могильний та Ярослав Бойко. Навчаючись в університеті, вони стали вивчати можливості штучного інтелекту ще з 2011 року, а в 2015-му заснували NeoCortext.

У компанії вважають, що її програма Reflect здійснить революцію в маркетинговій індустрії, особливо у світі розваг та ігор. Адже її можна використовувати не тільки для зміни одного обличчя на друге, а й для заміни людського обличчя образами з картин, статуй, ілюстрацій, персонажів відеоігор і мультфільмів. Програма дозволить прихильнику фільму чи відеоігри, таким чином, мати можливість замінити обличчя свого улюбленого персонажа на власне.

Надалі компанія планує розробляти цю технологію не лише для обличчя, а й для всього тіла, відтворювати манеру рухатися іншої людини. На думку компанії, це допоможе «повернути до життя» багатьох покійних акторів та інших знаменитостей.

Загалом, як пише Forbes, в Україні налічується понад 160 000 ІТ-спеціалістів – це другий за величиною показник в Європі і четвертий за величиною в усьому світі – після Росії, Індії та США.

В Україні насправді найбільша в світі кількість розробників ігор Unity3D і інженерів C++. Крім того, країна посідає друге місце за кількістю розробників JavaScript і третє за кількістю розробників застосунків для Android та iOS.

Стартапи з України за 2017 рік залучили $265 млн, однак тут ще є куди рости: у Великобританії, наприклад, цей показник склав $4 млрд.

Більше про те, чим порадували ІТ-шники у 2018 році – у матеріалі Mind «Стартап року: обираємо найуспішніший український проект».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло