«Нафтогаз» рекомендує споживачам вимагати від газзбутів Фірташа перерахунку за газ

«Нафтогаз» рекомендує споживачам вимагати від газзбутів Фірташа перерахунку за газ

Регулятор рекомендує сплачувати лише за спожитий за лічильником газ

«Нафтогаз» рекомендує споживачам вимагати від газзбутів Фірташа перерахунку за газ
Фото: Shutterstock

НАК «Нафтогаз України» рекомендує споживачам у разі отримання у платіжках за газ незрозумілих донарахувань писати скаргу до газзбуту з вимогою перерахувати обсяги газу і платити лише за газ, спожитий за лічильником.

Про це йдеться у повідомленні НАК з тегом #НавіщоПлатитиФірташу на сторінці у Facebook.

«Рекомендуємо споживачам платити лише за спожите за лічильником. Якщо в платіжці є незрозумілі донарахування – варто написати скаргу до газзбуту з вимогою перерахувати обсяги газу. Форма скарги за посиланням: https://bit.ly/2zKcm80», – йдеться у повідомленні.

Оператори ГРМ (приватні компанії, 70% яких належить одному відомому олігарху) ігнорують заборону Нацкомісії і...

Опубликовано Нафтогаз України – Naftogaz Среда, 2 января 2019 г.

Як зазначається, за інформацією НАК, оператори ГРМ (приватні компанії, 70% яких належить одному відомому олігарху) ігнорують заборону Нацкомісії та продовжують незаконно донараховувати споживачам додаткові обсяги газу, застосовуючи коефіцієнт приведення до стандартних умов.

У той же час у НАК прокоментували плани уряду щодо монетизації субсидій.

«І маленька родзинка – якщо держава розраховуватиметься невчасно, субсидіантам доведеться сплачувати повний рахунок самостійно», – наголосили у «Нафтогазі».

Перша зрада у новому році: з’явилась постанова щодо монетизації субсидій. На жаль, наші зауваження та пропозиції не...

Опубликовано Нафтогаз України – Naftogaz Среда, 2 января 2019 г.

Так, у НАК повідомили, що з’явилась відповідна постанова Кабміну №1176 від 27 грудня 2018 року, в якій не враховані зауваження та пропозиції НАК.

Як зазначається, у НАК пропонували, щоб українці отримували живі гроші на власний рахунок і самостійно, без перепон розпоряджались ними. «Натомість грішми і далі розпоряджатимуться надавачі послуг», – наголосили у «Нафтогазі».

Нагадаємо: Нацкомісія з регулювання енергетики (НКРЕКП) збирається звернутись до Державної регуляторної служби (ДРС) для узгодження перевірок операторів газорозподільних мереж, які продовжують виставляти споживачам коефіцієнти на не доведені до стандартних умов обсяги газу, попри заборону НКРЕКП.

Раніше, 23 листопада 2018 року, НКРЕКП своїми рішеннями по кожній газопостачальній компанії заборонила виставляти такі коефіцієнти.

Всі облгази, які продовжують виставляти коефіцієнти, входять у «Регіональну газову компанію» (РГК) Дмитра Фірташа.

У той же час у РГК заявляли, що донарахування за газ для споживачів без лічильників не підлягають сплаті, адже ця проблема потребує врегулювання з боку Кабінету міністрів. Так, донарахування облгазів у деяких випадках складають понад 9000 грн.

Про найпам'ятніші епізоди року, що минув, у вітчизняній газовій галузі читайте у матеріалі Mind «Газовий скандал року: обираємо «найтоксичніший» тренд-2018».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті