НКРЕКУ ініціює перевірки облгазів Фірташа щодо донарахувань у платіжках
Нацкомісія планує узгодити зазначені заходи з Державною регуляторною службою

Нацкомісія з регулювання енергетики (НКРЕКУ) збирається звернутись до Державної регуляторної служби (ДРС) для узгодження перевірок операторів газорозподільних мереж, які продовжують виставляти споживачам коефіцієнти на не доведені до стандартних умов обсяги газу, попри заборону НКРЕКУ, передає БізнесЦензор.
Як зазначається, про це йдеться в службовій записці директора департаменту НКРЕКУ, що регулює нафтогазову сферу Тетяни Рябухи, яку НКРЕКУ передав виданню.
Зі службової записки випливає, що оператори газорозподільних мереж «Сумигаз», «Львівгаз», «Рівнегаз», «Криворіжгаз», «Тисменицягаз» і «Миколаївгаз» продовжують виставляти в рахунках споживачам коефіцієнти за межі не приведення обсягів газу до стандартних умов.

Фото: БізнесЦензор
Нагадаємо: 23 листопада НКРЕКУ своїми рішеннями по кожній газопостачальної компанії заборонила виставляти такі коефіцієнти.
Всі облгази, які продовжують виставляти коефіцієнти входять в «Регіональну газову компанію» (РГК) Дмитра Фірташа.
Для перевірок цих компаній, які можуть закінчиться штрафами, НКРЕКУ потрібно узгодження ДРС.
У той же час у РГК заявляли, що донарахування за газ для споживачів без лічильників не підлягають сплаті, адже ця проблема потребує врегулювання з боку Кабінету міністрів. Так, донарахування облгазів у деяких випадках складають понад 9000 грн.
У свою чергу, НАК «Нафтогаз України» повідомляв, що облгази і газзбути групи РГК Фірташа дезінформують споживачів у квитанціях за оплату газу.
Раніше Уряд звернувся до НКРЕКП з проханням перевірити газорозподільні компанії через донарахування в платежах за опалення для населення.
Як писав Mind, за словами глави правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва, українські газозбутові компанії «крадуть від 1,5 до 3 млрд кубометрів газу на рік», приносячи олігархові Дмитру Фірташу від $500 000 до $1 млрд щорічно.
Про найбільш пам'ятні епізоди року, що минає, у вітчизняній газовій галузі, читайте у матеріалі Mind «Газовий скандал року: обираємо «найтоксичніший» тренд-2018».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].