Низка вугледобувних підприємств України уклала договір на постачання електроенергії із постачальником «останньої надії»

Низка вугледобувних підприємств України уклала договір на постачання електроенергії із постачальником «останньої надії»

Зазначеним постачальником стало ДП «Укрінтеренерго»

Низка вугледобувних підприємств України уклала договір на постачання електроенергії із постачальником «останньої надії»
Фото: pixabay

Низка вугледобувних підприємств України уклала договір на постачання електроенергії з держпідприємством (ДП) «Укрінтеренерго» як із постачальником «останньої надії» (ПОН), чиї кінцеві ціни в середньому на 16% вище, ніж в інших постачальників, передає Інтерфакс-Україна.

Про це свідчать оновлені дані про контрагентів, розміщені на сайті ДП.

До переліку, зокрема, увійшли держпідприємство «Вугільна компанія «Краснолиманська», «Мірноградвугілля», «Торецьквугілля», «Селидіввугілля», «Лисичанськвугілля», «Первомайськвугілля», «Укрвуглереструктуризація», «Волиньвугілля», «Львіввугілля» тощо.

Постачальником е/е для вищезазначених підприємств до 2019 року було держпідприємство «Регіональні електричні мережі». Рівень розрахунків із РЕМ у 2018 році не перевищив 40%.

За даними Міненерговугілля, заборгованість державних шахт за е/е на кінець минулого року перевищувала 11 млрд грн.

Договори з ПОН також уклали Криворізька ТЕЦ, водоканали Рубіжного (Луганська обл.), Новоград-Волинського (Житомирська обл.) і «Лисичанськводоканал» (Луганська обл.).

Як повідомлялося, раніше договори на постачання е/е з ПОН уклали АТ «Укртрансгаз», його філії та підрозділи, АТ «Укртранснафта», НАК «Нафтогаз України», держпідприємства «Морський торговельний порт «Южний», «Адміністрація морських портів України» та її філії, «Украерорух» і його філії, комунальні підприємства «Бердичевводоканал», «Попаснянський райводоканал».

Споживачі, яких переведено на роботу з ПОН, можуть користуватися його послугами протягом 90 днів.

Тариф на постачання е/е у ПОН для споживачів, приєднаних до мереж операторів системи розподілу, в середньому на 16% вище, ніж у постачальників універсальних послуг. За першим класом він становить у середньому 2,7 грн за кВт-год із ПДВ (у Луганській області – 2,9 грн), за другим – у середньому 3,4 грн (у Луганській області – 3,9 грн) за кВт- ч із ПДВ.

Нагадаємо: на початку грудня 2018 року Кабінет міністрів затвердив умови конкурсу з визначення постачальника електроенергії – «останньої надії» та універсальних послуг.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті