Захворіло у світі
6,511,713
Померло у світі
386,073
Вилікувалось у світі
2,807,420
Захворіло в Україні
25,411
Померло в Україні
747
Вилікувалось в Україні
11,042
Манафорт передавав дані соцопитувань під час кампанії 2016 року двом українським олігархам – CNN

Манафорт передавав дані соцопитувань під час кампанії 2016 року двом українським олігархам – CNN

Новими фігурантами «справи Манафорта» стали Сергій Льовочкін та Рінат Ахметов

Манафорт передавав дані соцопитувань під час кампанії 2016 року двом українським олігархам – CNN
Пол Манафорт
фото Shutterstock

Українські олігархи Сергій Льовочін та Рінат Ахметов могли отримувати від екс-радника президента-утікача Віктора Януковича та колишнього глави передвиборчої кампанії Дональда Трампа дані соцопитувань під час президентської кампанії 2016 року. Про це повідомляє CNN із посиланням на власні джерела.

Зазначається, що нові фігуранти справи Манафорта сплатили політтехнологу мільйони доларів за роки співпраці з ними. У команді спецпрокурора Роберта Мюллера, який веде справу ймовірного втручання Росії в американські вибори 2016 року, Льовочкіна та Ахметова назвали «щедрими прибічниками лобістської роботи Манафорта в Україні». Під час судового слідства прокуратура повідомила, що кошти до Манафорта від українських клієнтів надходили через офшорні  банківські рахунки. 2015 року грошовий потік припинився. Однак в одному з листів у серпні 2016 року Манафорт написав своєму бухгалтеру, що він очікував виплату у $2,4 млн за роботу, яку виконував в Україні.

Представник Манафорта Джейсон Малоні підтвердив, що політтехнолог очікував ці кошти, але не за дані соцопитувань. За його словами, тоді йшлося про старі борги.

Телеканал повідомляє, що дані від Манафорта до українських олігархів потрапляли від Костянтина Килимника, пов’язаного з російською розвідкою.

Нагадаємо: днями завдяки випадковому розсекречуванню документа, в якому спецпрокурор Роберт Мюллер звинувачує Манафорта у дачі неправдивих показань і приховуванні свідчень під час судового процесу над ним, стало відомо, що політтехнолог обговорював з Костянтином Килимником план стосовно мирного врегулювання українського конфлікту і зустрічався з ним в Мадриді. Мюллер підозрює Килимника у зв'язках з російською розвідкою. У ЗМІ його називали «правою рукою Манафорта».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті