Захворіло у світі
176,747,563
Померло у світі
3,820,197
Вилікувалось у світі
160,801,403
Захворіло в Україні
2,223,978
Померло в Україні
51,692
Вилікувалось в Україні
2,130,665
Суд показав прямі докази відношення Мартиненка до офшору, що отримував відкати з «Енергоатому»

Суд показав прямі докази відношення Мартиненка до офшору, що отримував відкати з «Енергоатому»

У документах зазначено, що Мартиненко є бенефіціарним власником панамської компанії.

Суд показав прямі докази відношення Мартиненка до офшору, що отримував відкати з 	«Енергоатому»
Микола Мартиненко
Фото: УНІАН

У Шевченківському суді Києва вперше показали документи, які свідчать про пряме відношення колишнього народного депутата Миколи Мартиненка до офшорної компанії Bradcrest Investments, що за даними офіційного слідства у декількох країнах (Чехія, Швейцарія, Україна) отримувала «відкати» на українських підрядах «Енергоатому» на загальну суму у 6,5 илн євро (еквівалент 70 млн грн на момент транзакцій). Про це повідомляє Радіо Свобода.

Так, у документах зазначено, що Мартиненко є бенефіціарним власником цієї панамської компанії. 

Прокурор, який представляв ці документи у суді, зазначив, що вони були вилучені з банків швейцарською стороною і отримані у відповідь на запит про міжнародно-правову допомогу.

мартиненко

(Фото: Facebook/natalie.sedletska)

Сторона обвинувачення представила форму ідентифікації бенефіціара зі швейцарського банку Fortis Banque (Suisse) S.A., у якому Bradcrest Investments мала свій рахунок. У ній вказане прізвище екс-депутата від «Народного фронту» Миколи Мартиненка як кінцевого власника компанії. У кінці документу стоїть його підпис, а також підпис Павла Скаленка, якого також підозрюють у причетності до заволодіння коштами НАЕК «Енергоатом». У ЗМІ Скаленко називають «правою рукою» Мартиненка.

мартиненко

(Фото: Facebook/natalie.sedletska)

Нині у суді розглядається справа щодо легалізації та відмивання доходів екс-депутатом «Народного фронту» Миколою Мартиненком. Йдеться про два епізоди: розтрату коштів держпідприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» та одержання хабарів при закупівлі підприємством «Енергоатом» обладнання в чеського акціонерного товариства Škoda JS.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті