Питання енергетичної безпеки має вирішуватись в Європі, а не у США – глава МЗС ФРН

Питання енергетичної безпеки має вирішуватись в Європі, а не у США – глава МЗС ФРН

Гайко Маас застеріг Сполучені Штати від введення санкції проти компаній-підрядників «Північного потоку – 2»

Питання енергетичної безпеки має вирішуватись в Європі, а не у США – глава МЗС ФРН
Гайко Маас
фото twitter.com/HeikoMaas

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас різко відкинув критику Вашингтона щодо реалізації проекту російського газопроводу «Північний потік – 2», що має постачати газ із Росії до Європи в обхід України. Про це повідомляє DW із посиланням на виступ політика.

«Питання європейської енергетичної політики повинні вирішуватися в Європі, а не у США», – заявив він та додав, що впроваджувати односторонні санкції на проект є «у будь-якому разі неправильним шляхом».

Крім того, Маас зазначив, що якщо витіснити з участі в проекті німецькі та європейські компанії, то не залишиться нікого, хто наполягатиме на збереженні транзиту російського газу територією України.

Глава МЗС Німеччини наголосив, що Берлін серйозно сприймає занепокоєння інших європейських країн.

«Але це нічого не змінює в нашій позиції: «Північний потік – 2» не є якимось особливим німецько-російським шляхом», – стверджує міністр.

Проти позиції США виступили і в Східному комітеті німецької економіки. На думку його представників, «Північний потік – 2» сприятиме стабільності цін на газ у Європі. 

Нагадаємо: днями стало відомо, що США можуть ввести санкції проти закордонних компаній, які беруть участь у будівництві «Північного потоку – 2», зокрема, компаній Allseas та Saipem. Особливо небезпечними для реалізації проекту стануть санкції проти Allseas – вона є вузькоспеціалізованою компанією, якій буде важно знайти заміну. На неї покладено 90% прокладки труб морським дном. Saipem вже виконала частину своїх робіт, тому санкції проти неї ввести буде важко.

Раніше Німеччина пояснила своє небажання виходити з проекту «Північний потік – 2» прагненням захистити Україну. «Північний потік – 2» все одно буде побудований, але якщо Німеччина вийде з проекту, хто ж тоді захищатиме інтереси України в транзиті газу? Ось чому ми вважаємо важливим залишатися політично активними», – сказав тоді Маас.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті