Мінфін презентує трирічну Бюджетну декларацію до 15 травня

Мінфін презентує трирічну Бюджетну декларацію до 15 травня

Перехід на середньострокове бюджетне планування є головною бюджетною реформою країни

Мінфін презентує трирічну Бюджетну декларацію до 15 травня
Фото: УНІАН

Міністр фінансів Оксана Маркарова розповіла про новації бюджетного процесу, які набули чинності після підписання закону №8044 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (про правову основу для впровадження середньострокового бюджетного планування)». Про це пише сайт Мінфіну. Перехід на середньострокове бюджетне планування є головною бюджетною реформою країни, пише Оксана Маркарова на своїй сторінці у Facebook.

Основними новаціями є:

  • Узгодження стратегічного і бюджетного планування.
  • Запровадження нової Бюджетної декларації, яка за фактом стає головним документом бюджетного процесу.
  • Новий бюджетний календар і розширення бюджетних правил.
  • Зміст Бюджетної декларації суттєво змінюється. На додаток до незмінних вимог – дефіцит, державний борг, темпи зростання ВВП – з’являються нові. Це загальні граничні показники видатків на три роки, граничні показники видатків для кожного з головних розпорядників, цілі державної політики у відповідній сфері, оцінка фіскальних ризиків і проведення оглядів видатків.

Маркарова також розповіла про терміни втілення змін. Головні етапи:

  • Нову Бюджетну декларацію подадуть на розгляд Кабміну до 15 травня.
  • У лютому Мінфін очікує отримати від головних розпорядників інформацію, що включатиме пропозиції про зміни у структурі витрат головного розпорядника (зокрема, зміни переліку та змісту бюджетних програм) з урахуванням нових політик та розрахунок вартості кожної політики.
  • У квітні Мінфін доведе до головних розпорядників орієнтовні граничні показники видатків, а головні розпорядники мають надати Мінфіну інформацію про цілі державної політики у відповідній сфері діяльності та показники їх досягнення.
  • Затвердження Бюджетної декларації парламентом очікується до 15 липня, а подання проекту Державного бюджету – до 15 вересня 2019 року.

Раніше Mind писав про те, що Петро Порошенко затвердив планування бюджету на три роки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті