Виробники розумних дзвінків і камер спостереження Ring мали доступ до відео з будинків своїх клієнтів

Виробники розумних дзвінків і камер спостереження Ring мали доступ до відео з будинків своїх клієнтів

Журналісти The Intercept стверджують, що український офіс компанії мав доступ до відео усіх клієнтів, оскільки вони були незашифрованими

Виробники розумних дзвінків і камер спостереження Ring мали доступ до відео з будинків своїх клієнтів
фото twitter.com/ring

Журналісти видання The Intercept звинуватили стартап з виробництва розумних дзвінків і камер спостереження Ring у неналежному зберіганні особистих даних своїх клієнтів.

Головною метою компанії було забезпечити безпеку людських домівок та допомогти поліцейським швидше розкривати злочини або навіть їх відвертати.

Втім, журналісти заявлять, що «незважаючи на свою місію із забезпечення безпеки людей та їх майна, компанія використовувала відео клієнтів зовсім не так, як повідомляла».

«Починаючи з 2016 року, за словами одного з джерел, Ring надавала українській групі з досліджень та розробок практично безперешкодний доступ до папки в хмарному сервісі Amazon S3, в якій міститься кожне відео, яке записала камера з пристрою Ring по усьому світу… Для завантаження та обміну цими файлами треба було трохи більше, ніж клік», йдеться в матеріалі видання.

Зазначається, що на момент надання українській групі доступу до папки відеофайли були незашифрованими, оскільки керівництво Ring «вважало, що шифрування зробить компанію менш цінною» через витрати на впровадження шифрування та втрати можливостей отримання доходів через обмеження доступу.

Крім того, українській групі була надана відповідна база даних, яка пов'язувала кожний конкретний відеофайл з конкретним клієнтом компанії.

Ring також надала топ-менеджерам та розробникам з офісу у США доступ до відеопорталу технічної підтримки, за допомогою якого можна було цілодобово продивлятись трансляції з камер клієнтів. Для того щоб подивитись трансляцію, необхідно було лише знати електронну пошту клієнта.

Водночас джерела зазначили, що жодного разу не були свідками зловживань з боку працівників Ring.

Рішення компанії надати доступ для своєї української команди було частково пов’язане із недоліками її власного ПЗ для розпізнавання облич та об’єктів. Користувачі Ring часто скаржились, що система сповіщення спрацьовувала на авто, що проїжджає поряд, або на листок, що впав з дерева. Задля прискорення розвитку системи компанія частково використовувала роботу людей, які розпізнавали об’єкти на відео вручну.

У компанії, в свою чергу, заявили, що відповідально ставляться до конфіденційності своїх клієнтів, і відео з сервісів Ring використовувалось виключно зі згоди людини.

Нагадаємо: у лютому 2018 року компанія Amazon придбала стартап з виробництва розумних дзвінків і камер спостереження Ring з головним офісом у Каліфорнії. Вся технологічна частина продуктів, включаючи технологію розпізнавання образів, здійснюється командою Ring в Києві. У столичному R&D-центрі працює понад 300 інженерів. Сума угоди не розголошувалась, але за даними джерел, вона склала $1 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло