У Польщі за підозрою в шпигунстві затримано топ-менеджера Huawei

У Польщі за підозрою в шпигунстві затримано топ-менеджера Huawei

Він міг співпрацювати із екс-співробітником розвідувальної служби, якого також затримали

У Польщі за підозрою в шпигунстві затримано топ-менеджера Huawei
фото Huawei Mobile

У Польщі затримали громадянина Китаю, який є одним із топ-менеджерів компанії Huawei. За повідомленням заступника голови розвідувальної служби Польщі, на якого посилаються місцеві ЗМІ, китайського громадянина затримано за підозрою в збиранні секретних даних на користь своєї країни.

Разом з ним затримано також громадянина Польщі, який раніше працював в службі внутрішньої безпеки країни. Вони проведуть під вартою мінімум три тижні.

За даними польського телебачення, співробітники спецслужб Польщі провели обшуки в місцевих офісах Huawei, в телекомунікаційній компанії Orange Polska, де працював затриманий громадянин Польщі, а також – в будівлі телекомунікаційного регулятора Польщі.

У Huawei підтвердили, що затриманий громадянин КНР дійсно є співробітником компанії.

Телеком-компанія Orange Polska заявила про готовність співпрацювати з владою Польщі в рамках розслідування.

Нагадаємо, в Канаді за запитом влади США було затримано Мен Ваньчжоу, фінансового директора Huawei і доньку засновника компанії. У США її звинувачують в порушенні режиму санкцій щодо Ірану. Пізніше канадський суд відпустив її під заставу в $7,5 млн.

Згодом США оприлюднили документи, які підтверджують, що Huawei, попри санкції, торгувала з Іраном та Сирією, таким чином Ваньчжоу загрожує до 30 років ув’язнення.

За матеріалами Интерфакс

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті