Захворіло у світі
12,521,347
Померло у світі
560,834
Вилікувалось у світі
6,901,607
Захворіло в Україні
52,843
Померло в Україні
1,372
Вилікувалось в Україні
25,661
20 моряків залишаються під вартою до 24 квітня: суд оголосив вирок українським військовим

20 моряків залишаються під вартою до 24 квітня: суд оголосив вирок українським військовим

Засідання стосовно ще 4-х полонених українців відбудеться 16 січня

20 моряків залишаються під вартою до 24 квітня: суд оголосив вирок українським військовим
Twitter @OgonWatch

ОНОВЛЕНО: Суд почав оголошувати вирок українським морякам. Оприско Андрій, Цибізов Сергій, Мокряк Роман і Семідоцькій Євген рішенням судді Галімової залишаються під вартою до 24 квітня, повідомила ОГОН.

Терещенко Володимир, Головаш Богдан, Попов Сергій, Шевченко Андрій рішенням судді Рябцева також залишаються в СІЗО до 24 квітня.

Ще 4-м морякам продовжено арешт до 24 квітня: Власюку Михайлу, Гриценку Денису, Зінченку В'ячеславу, Драчу Андрію.

ОНОВЛЕНО: Команда захисників українських моряків оскаржить продовження їх арешту в усіх інстанціях, в тому числі, в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ), заявив «Інтерфаксу» адвокат Микола Полозов, який захищає командира моряків Дениса Гриценка.

ОНОВЛЕНО: Станом на 21.00 Лефортовський суд до 24 квітня продовжив терміни арештів ще 8 українських військовополонених моряків, повідомив у Facebook Микола Полозов. Йдеться про Юрія Будзила, Юрія Без'язичного, Сергія Чуліби, Андрія Ейдера, Олега Мельничука, Василя Сороку і Андрія Артеменка.

Доля ще 4 моряків вирішиться завтра.

«Стосовно військовополонених: Лісовий В.В., Беспальченко В.А., Варімез В.К., Костишин В.А. Судове засідання відкладено на 9:00 16 січня», – йдеться у повідомленні.

***

Українські військовополонені під час засідання суду в Москві щодо продовження їм терміну утримання відмовилися відповідати на питання, посилаючись на Женевську конвенцію, яка передбачає право для військовополонених не давати жодних свідчень.

Про це у Twitter повідомила Об'єднана Група Громадського Спостереження за дотриманням Конституційних свобод (ОГОН).

Моряки розділені на групи, суд над ними відбувається в різних залах одночасно. Коли одну з груп українців вивели на обідню перерву, частина публіка кричала їм вслід «Слава Україні» і аплодувала, пише ОГОН.

В свою чергу омбудсмен Людмила Денісова повідомила у своєму Facebook, що взяла участь у засіданні суду, де розглядається справа однієї з груп наших моряків: Дениса Гриценка, Михайла Власюка, Андрія Драча та В’ячеслава Зінченка.

Під час засідання адвокатами було наголошено, що відбулося порушення норм Женевської конвенції, зокрема, РФ не визнає наших моряків військовополоненими в порушення частини 4 статті 15 Конституції РФ, написала вона.

Взяла участь у засіданні суду, де розглядається справа однієї з груп наших моряків. Серед четвірки Денис Гриценко,...

Опубліковано Людмилою Денісовою Вівторок, 15 січня 2019 р.

Денісова повідомила, що адвокати моряків заявили клопотання на розгляд слідчого про продовження термінів тримання під вартою до Московського воєнного гарнізонного суду. Однак клопотання було відхилено.

Вона зазначила, що рідним вдалося поспілкуватися з моряками та підтримати хлопців особисто, коли суддя пішла у нарадчу кімнату.

Біля будівлі суду деякі люди проводять одиночні пікети.

Українські моряки на суді не відповідають на питання і наполягають на статусі полонених (оновлюється)
@OgonWatch

Нагадаємо, Лефортовський суд Москви на вимогу ФСБ зробив закритим засідання стосовно продовження арешту полонених українських моряків, захоплених в Керченській протоці.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті