Завод з виробництва ядерного палива в Україні може бути побудований у 2022-му – Насалик

Завод з виробництва ядерного палива в Україні може бути побудований у 2022-му – Насалик

Westinghouse надала дозвіл Україні на виробництво ядерного палива

Завод з виробництва ядерного палива в Україні може бути побудований у 2022-му – Насалик
reform.energy

Україна отримала дозвіл американської компанії Westinghouse на використання технології виробництва ядерного палива при будівництві заводу. Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик на «годині запитань до уряду» у Верховній Раді в п'ятницю, передає Енергореформа.

Сьогодні технологією виробництва палива для реакторів типу ВВЕР, якими обладнані українські атомні електростанції, володіють виключно Westinghouse і російська «ТВЕЛ».

Міністр зазначив, що завдяки дозволу від Westinghouse вже через три роки завод може бути побудований.

«Тобто за межами України залишиться лише збагачення урану, яке ми здійснювати не можемо, оскільки втратили статус ядерної держави», – додав Насалик.

До початку російської агресії Україна планувала будівництво в Кіровоградській області заводу з виробництва ядерного палива на основі технології російської паливної компанії «ТВЕЛ». Було створено ПрАТ «Завод з виробництва ЯП», в якому українському держконцерну «Ядерне паливо» належить 50%+1 акція в підприємстві, «ТВЕЛ» – 50%-1 акція.

Передбачалося, що завод уже в 2015 році почне виробництво ТВЕЛів і ТВЗ, а також цирконієвих комплектуючих і комплектуючих з нержавіючої сталі, в 2020 році – виготовлення паливних порошків і таблеток. Загальна вартість будівництва заводу оцінювалася в $450 млн.

Однак проект був «заморожений».

Минулого року китайська China Nuclear Energy Industry Corporation (CNEIC) заявила про намір викупити частку російського «ТВЕЛ» в українському проекті з будівництва заводу. CNEIC може не тільки викупити російську частку в проекті, а й забезпечити повне фінансування будівництва заводу.

Українська сторона також вимагала, щоб «ТВЕЛ» повернула $5,2 млн передоплати, які Україна заплатила росіянам за виготовлення обладнання для майбутнього заводу.

Більше про перспективи на цьому ринку – в матеріалі «Атомна диверсифікація: як і чому паливо Westinghouse витісняє «Росатом».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло