Втручання Москви у виборчу кампанію в Україні загрожує стати безпрецедентним – Горбулін

Втручання Москви у виборчу кампанію в Україні загрожує стати безпрецедентним – Горбулін

Експерт упевнений, що Москва докладе всіх зусиль для того, щоб створити максимум хаосу на українських виборах, лякаючи масштабною інтервенцією, здійснюючи маневри біля кордону, а можливо, і чинячи криваві провокації

Втручання Москви у виборчу кампанію в Україні загрожує стати безпрецедентним – Горбулін
Перший віце-президент Національної академії наук України Володимир Горбулін
Фото: УНІАН

Перший віце-президент Національної академії наук України Володимир Горбулін прогнозує безпрецедентний вплив Росії на перебіг кампаній із виборів президента України та Верховної Ради у 2019 році. Про це пише Інтерфакс-Україна із посиланням на статтю Горбуліна «Зіграти без фальшу» в тижневику «Дзеркало тижня. Україна».

«Втручання Москви в перебіг виборчих кампаній загрожує бути безпрецедентним. На кону стоїть занадто багато. Невипадково деякі наші західні партнери не ризикують формувати плани двосторонньої співпраці до завершення виборів», – написав Горбулін.

Експерт зазначив, що серед потенційних кандидатів «на пальцях однієї руки можна передічити людей, здатних мислити, і прораховувати ситуацію хоча б на два кроки вперед».

«Небезпека в тому, що серед потенційних претендентів на президентське звання і майбутніх кандидатів у депутати – явні або латентні агенти впливу Росії, для яких вона намагається створити необхідні умови для перемоги», – вважає Горбулін.

Він також відзначає відсутність у багатьох з них чітких та зрозумілих програм, стратегічного бачення майбутнього, адекватного розуміння міжнародної ситуації, усвідомлення ступеня і характеру загрози від Росії.

Горбулін нагадав про широкі мобілізаційні заходи, які проводить Росія.

Експерт впевнений, що Москва докладе всіх зусиль для того, щоб створити максимум хаосу на українських виборах, лякаючи масштабною інтервенцією, здійснюючи маневри біля кордону, а можливо, і чинячи криваві провокації.

«Нинішнє завдання президента РФ – демонструвати світові, що він готовий до будь-якого розвитку подій і, якщо знадобиться, піде до кінця. Але неостаточна внутрішня готовність до масштабної війни не означає відмови від ескалації напруги та нових спроб дестабілізувати ситуацію», – йдеться в статті.

Горбулін зазначив, що для керівництва РФ Україна, Білорусь і Казахстан – це програма-мінімум. Програма-максимум – це не тільки встановлення контролю над країнами Балтії, створення зон нестабільності в Польщі, Румунії, Болгарії, Греції, а й формування таких самих зон у Німеччині, Франції, центральних і південних країнах ЄС.

«Чи готовий Захід, взагалі, до війни як до реального явища, котре може несподівано й різко ввірватися в європейську реальність? Ні, попри постійну дестабілізацію, яку чинить Росія. Вододіл між державами, які усвідомлюють реальність загрози (Литвою, Естонією, Латвією, Польщею, Британією, скандинавськими країнами, частково – Словаччиною та Чехією) і рештою став ще глибшим. Імітацією дійової реакції стають багатослівні декларації, половинчасті резолюції, різноманітні конференції», – вважає експерт.

Раніше Mind писав, що Путін вперше прокоментував ситуацію на Азові та назвав її «провокацією, організованою перед виборами».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло