Українців у ПАРЄ позбавили можливості працювати в комітеті, який хоче зняти санкції з Росії

Українців у ПАРЄ позбавили можливості працювати в комітеті, який хоче зняти санкції з Росії

На думку глави делегації, це схоже на помсту через небажання українців знімати з Росії санкції

Українців у ПАРЄ позбавили можливості працювати в комітеті, який хоче зняти санкції з Росії
фото DR

Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи з понеділка змінило правила формування комітетів, що призвело до того, що Україну позбавили місць у регламентному комітеті, який працює над зняттям санкцій з РФ, пише Європейська правда.

За рішенням керівного органу ПАРЄ, у регламентному комітеті та комітеті з питань обрання суддів ЄСПЛ не може бути більше двох представників кожної з держав-членів. Досі в згаданих комітетах не було такого обмеження; їх склад формувався за пропозиціями політичних груп.

Завдяки цьому в регламентному комітеті було 4 українці – Володимир Ар’єв, Владислав Голуб, Юлія Льовочкіна та Сергій Кіраль. Цей комітет відповідав за розробку змін до регламенту, які мали зняти санкційний тиск з РФ і відкрити шлях до повернення росіян до асамблеї.

Однак Бюро ПАРЄ фактично «обнулило» перелік тих депутатів, країни яких перевищили нову квоту у два місця в комітеті, пояснив голова української делегації Володимир Ар’єв.

«Було вирішено просто обнулити список, зараз у нас нуль місць у регламентному комітеті, і групи мають висувати нових кандидатів», – сказав він.

Також постраждали українські представники у комітеті з питань виборів суддів ЄСПЛ (4 депутати від України).

Варто зазначити, що через нові правила втратили місця у комітетах також представники низки інших держав. Однак за підсумками закритої дискусії на Бюро, у якій брав участь Володимир Ар’єв, він впевнений, що зміни спрямовані саме проти України через її роботу в регламентному комітеті.

«Це схоже на дрібну помсту за принципову позицію українців стосовно зміни регламенту на догоду РФ» – заявив він у коментарі виданню.

Раніше повідомлялося, що російська делегація відмовилася від участі в ПАРЄ в 2019 році.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло