Тереза Мей представила свій «план Б» для Brexit, який схожий на «план А»

Тереза Мей представила свій «план Б» для Brexit, який схожий на «план А»

За угоду, яку парламент вже один раз провалив, йому доведеться голосувати знову

Тереза Мей представила свій «план Б» для Brexit, який схожий на «план А»
фото Shutterstock

Прем’єр-міністр Британії Тереза Мей представила в парламенті «план Б» стосовно виходу країни з Євросоюзу. Його основні акценти – відновлення переговорів щодо контролю на кордоні між Ірландією та Північною Ірландією, за участі представників північно-ірландської партії, передає ВВС.

Це питання викликає занепокоєння в депутатів, оскільки, на їх думку, так званий «бекстоп» – відсутність митних перевірок на кордоні між Ірландією і Північною Ірландією після Brexit – може відкрити кордон для контрабанди.

При цьому вона виключає можливість проведення повторного референдуму щодо Brexit, а також відтермінувати дату виходу з ЄС, призначену на 30 березня ц.р.

За словами Терези Мей, єдина реалістична можливість уникнути «провального» виходу з ЄС наприкінці березня – це проголосувати за угоду про вихід, вже узгоджену її урядом з Брюсселем.

Голосування за цю угоду було провалено в парламенті 15 січня, але Тереза Мей внесла її на розгляд парламенту заново.

Дебати і нове голосування щодо висунутих Мей пропозицій парламент проведе 29 січня.

Мей також заявила, що уряд вирішив скасувати плату в розмірі 65 фунтів для громадян ЄС, які бажають залишитися в Британії після Brexit.

Наперодні повідомлялося, що Тереза Мей анонсувала свій «план Б» щодо Brexit. Зазначається, що члени парламенту зможуть вносити поправки до пропозиції Мей. Це означає, що депутати зможуть висловити свої ідеї по Brexit, які вони зможуть представити на голосування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло